Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Awantura o wypowiedź Józefa Pilcha w Radiu Kraków

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.08.29 11:44 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:31 )
Zamiast rozpoczęcia sesji Rady Miasta Krakowa - awantura o jej wiceprzewodniczącego. Radny w rozmowie na naszej antenie skomentował zamieszanie wokół wiceprezydenta Krakowa Tadeusza Trzmiela jako polityczne rozgrywki. Zaprotestowali radni PO.

fot: archiwum Radia Kraków


„Dziwi mnie, że sprawa wiceprezydenta Tadeusza Trzmiela dopiero teraz ujrzała światło dzienne ” - mówił w poniedziałek na naszej antenie radny Pilch. Według niego, afera wokół wiceprezydenta Trzmiela, oskarżonego o fałszowanie dokumentów i pomoc jednej z firm budowlanych, wypłynęła akurat w momencie, kiedy Platforma Obywatelska rozpoczęła rozmowy z prezydentem miasta – Jackiem Majchrowskim na temat koalicji. "Nie można wykluczyć, że te dwie sprawy się ze sobą wiążą" - mówił radny.

Posłuchaj poniedziałkowej rozmowy Jacka Bańki z radnym Pilchem w porannym magazynie CND: []

Radni PO mają za złe Józefowi Pilchowi, że miesza ich do tej sprawy. Ostatecznie dali Józefowi Pilchowi dwa tygodnie na przeprosiny i publiczne odwołanie wypowiedzianych słów.

Józef Pilch zapowiedział, że nie przeprosi sam skieruje sprawę do sądu o pomówienie przeciwko Bogusławowi Kośmiderowi. Klub PiS przygotował też oficjalne stanowisko, w którym zarzucił Kośmiderowi, że ten wykorzystuje pozycję bezstronnego przewodniczącego rady miasta do wystąpień w imieniu Platformy Obywatelskiej.

Prokuratura zarzuca wiceprezydentowi Tadeuszowi Trzmielowi fałszowanie dokumentów i pomoc firmie Budostal 5. Według śledczych dzięki fałszowaniu dokumentów Budostal nie zapłacił kary miastu za opóźnienie przy budowie drogi na III kampus UJ na Ruczaju. Do kasy miasta nie wpłynęło z tego tytułu prawie 300 tys. zł.


Jacek Bańka/RKWyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię