Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Aktywiści antysmogowi ze Skawiny w nietypowy sposób ogłosili alarm w swojej miejscowości

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2017.01.27 07:10 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:07 )
Aktywiści ze Skawiny postanowili w nietypowy sposób poinformować mieszkańców o poziomie stężeń niebezpiecznych substancji w powietrzu. W Skawinie smog występuje średnio przez 90 dni w roku.

fot: Teresa Gut

Ekolodzy ze Skawiny walczą o czyste powietrze w swojej miejscowości. O poranku dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń zostały w tej niewielkiej podkrakowskiej miejscowości przekroczone czterokrotnie. Dlatego aktywiści jeździli po głównych ulicach miasteczka i alarmowali. Przez megafon informowali mieszkańców, że lepiej nie wychodzić z domów.

- Mieszkańcy o tym nie wiedzą. Jest wielki smog. Mamy ponad 200 mikrogramów na metr sześcienny. W połowie grudnia w Paryżu alarm został ogłoszony przy 80 mikrogramach. My mamy inne progi informowania. Dlatego wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Widzimy jak dzieci zmierzają teraz do szkoły - mówi Łukasz Kurlit ze Skawińskiego Alarmu Smogowego. 

Zdaniem skawińskich aktywistów mieszkańcy zdają sobie sprawę z tego, jak fatalnym powietrzem oddychają, ale wciąż bagatelizują problem smogu. 

 

 

 

 

(Teresa Gut/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię