Wielki sukces polskiego tenisa. Agnieszka Radwańska zagra na kortach Wimbledonu w finale najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie.

Polka wygrała 6-3, 6-4 w godzinę i 10 minutm choć na początku drżeliśmy o Isię bo w pierwszym secie Andżelika Kerber prowadziła już 3-1. Ale krakowianka wygrała łatwo swój serwis, później przełamała podanie rywalki, a następnie wygrała wszystkie kolejne gemy do końca seta. Pierwsza partia wygrana przez krakowską tenisistkę 6-3. Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej widowiskowa, a kibice w Londynie nagradzali obie zawodniczki rzęsistymi oklaskami. Drugi set był jeszcze bardziej zacięty niż pierwszy, ale ostatecznie Agnieszka Radwańska zwyciężyła w nim 6-4.

To największy sukces polskiej tenisistki od 1937 roku, kiedy urodzona w Krakowie Jadwiga Jędrzejowska także zarała w finale turnieju wimbledońskiego.