Jarosław Iwaszkiewicz / Andrzej Wajda
Drogi Andrzeju, Drogi Jarosławie.. tak zaczyna się każdy z listów stanowiący niezwykłą korespondencję między Jarosławem Iwaszkiewiczem i Andrzejem Wajdą. Listy opatrzone przypisami zebrane przez Jana Strzałkę to 146 stron książki która odkrywa przed czytelnikiem kulisy fascynacji twórczej dwóch wybitnych postaci polskiej kultury.
Spotkanie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha poprowadzi Bronisław Maj, wieczór uświetnią swoją obecnością Stanisław Radwan a fragmenty opowiadań Iwaszkiewicza przeczyta sam reżyser i Marek Kondrat.
Spotkanie organizuje fundacja Zeszytów Literackich,która nieco wcześniej wydała także korespondencję między Jarosławem Iwaszkiewiczem a Czesławem Miłoszem.
Korespondencja Jarosława Iwaszkiewicza i Andrzeja Wajdy zaczęła się w 1971 roku. Od tamtej pory między Krakowem, Warszawą o Stawiskiem ciągle płynęły listy,
W czasie spotkania, zaprezentowany zostanie film Andrzeja Wajdy Pogoda w moim domu niechaj będzie z Tobą , niespełna dwudziestominutowy dokument o Jarosławie Iwaszkiewiczu
Reżyser w 1979 roku odwiedził dom rodziny Iwaszkiewiczów w Kalniku kolo Kijowa i wspólnie z pisarzem pokazał widzom świat w którym powstały Panny z wilka.
Spotkanie rozpocznie się o 19.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
( ul. Marii Konopnickiej 26 )
- A
- A
- A
Andrzej Wajda gościem Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się prezentacja książki Jarosław Iwaszkiewicz / Andrzej Wajda „Korespondencja” połączona z pokazem filmu Andrzeja Wajdy „Pogoda domu”.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:41
W Trzebini powstanie pierwszy park z prawdziwego zdarzenia. WIZUALIZACJE
-
15:26
„Mieszkanie za remont” bez kolejek. Ruszył nabór do 4. edycji programu w Krakowie
-
14:30
Kto nas kontroluje podatkowo?
-
13:02
Śmiertelny wypadek w Krakowie. Kierowca zostaje na wolności
-
12:27
Zespół dziecka potrząsanego. Cichy dramat w polskich domach
-
12:10
W Tarnowie produkują już nowoczesną broń antydronową. Kiedy "potwór z Tarnowa" trafi do armii?
-
11:48
W Krakowie przegląd roweru wykonamy za darmo
-
11:42
Wirefall – krakowsko-warszawska koncertowa petarda
-
11:20
Chrzanów: napięta sytuacja w Valeo. Referendum strajkowe przerwane, pracownicy szykują blokady w mieście
-
10:40
Oszust podszył się pod Radio Kraków. Musiał obejść się smakiem
-
10:09
Zespół dziecka potrząsanego. Cichy dramat w polskich domach
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze