Najwyższy wynik wśród sejmowych debiutantów uzyskał przewodniczący Rady Miasta Krakowa, startujący z krakowskiej listy Trzeciej Drogi Rafał Komarewicz – blisko 45 tysięcy głosów. Na drugim miejscu uplasowała się liderka sądecko-podhalańskiej listy Koalicji Obywatelskiej działająca w branży finansowej Weronika Smarduch, która zapowiada, że w pracy parlamentarnej skupi się na trzech obszarach.
- A
- A
- A
9 sejmowych debiutantów będzie miała Małopolska w najbliższej kadencji
Kim są nowi posłowie i na jakich sprawach chcą się skupić w swojej parlamentarnej pracy? Kto po raz pierwszy zasiądzie w sejmowych ławach i który z debiutantów cieszył się największym poparciem wyborców?Sprawa małych przedsiębiorców i ułatwianie im życia i rozwoju, zrównoważony rozwój turystyki Sądecczyzny i Podhala i najważniejsze dla Nowego Targu i Nowego Sącza - walka ze smogiem
Z tej samej listy do sejmu po raz pierwszy dostał się także Piotr Lachowicz, radny sejmiku wojewódzkiego. Sejmową debiutantką z Koalicji Obywatelskie będzie też radna gminna z Krzeszowic Dorota Marek.
Najniższy wynik z debiutantów uzyskał Piotr Górnikiewicz z Tarnowa, kandydat Trzeciej Drogi – do sejmu dostaje się z nieco ponad pięcioma tysiącami głosów. Przedsiębiorca, samorządowiec i działacz sportowy. Po jego zwycięstwie w Tarnowie odżyły nadzieję m.in. na remont stadionu w Mościcach.
To temat drażliwy i trudny, bo potrzeba dużo pieniędzy, ale ważna jest też drobna infrastruktura jak boiska na osiedlach, brakuje ich w Tarnowie
I ostatnim debiutantem z listy Trzeciej Drogi jest Paweł Śliż, prawnik, który startował w okręgu chrzanowskim.
Z Prawa i Sprawiedliwości debiutantami w sejmie będą: wojewoda małopolski Łukasz Kmita i wójt Spytkowic Mariusz Krystian, który w pracy sejmowej chce się skupić m.in. na rozwoju infrastruktury.
Poprzez rewitalizację linii kolejowych i rozwój tych istniejących; budowę tras szybkiego ruchu i obwodnic miast w naszym regionie
Warto wspomnieć też o powrotach. Do sejmu po 8 latach przerwy wracają Katarzyna Matusik-Lipiec i Robert Wardzała – oboje z Koalicji Obywatelskiej.
Komentarze (0)
Zobacz także
Najnowsze
-
06:35
Pochmurny czwartek w Małopolsce. Do 20 stopni na wschodzie regionu
-
06:07
Wiadomości komunikacyjne Radia Kraków 18.09
-
21:35
Wschodnia obwodnica Tarnowa w najbliższym czasie nie powstanie
-
21:23
Zaniedbany teren zmieni się w park? Jest rezolucja radnych
-
20:48
Radni Krakowa niemal jednogłośnie za podatkiem od pustostanów
-
18:56
Czołowe zderzenie na drodze w powiecie olkuskim
-
18:26
Krakowscy archeolodzy dokonali przełomowych odkryć. W Kolorado!
-
16:24
Od nowego roku wzrosną podatki od nieruchomości w Tarnowie
-
16:24
Policja nie potwierdza, że w krakowskich wodociągach doszło do próby sabotażu
-
15:27
Ranny niedźwiedź błąkał się kilka dni. Sekcja ujawniła przyczynę śmierci
-
15:10
Kangur widziany na os. 1000-lecia. Nietypowy uciekinier został już schwytany
-
13:30
Przełomowe badania archeologów z Krakowa w Kolorado. "Odkryliśmy ogromne bogactwo sztuki naskalnej"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze