|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zakopane bez dworca autobusowego? Wszystko na to wskazuje

Wszystko wskazuje na to, że od kwietnia nie będzie w Zakopanem dworca autobusowego. Nowy właściciel obecnego dworca - prywatny biznesmen z Nowego Targu - wypowiedział umowy korzystania z obiektu wszystkim przewoźnikom, a także sklepom, które tam działają. Okres wypowiedzenia mija z końcem marca.

posłuchaj burmistrza Zakopanego i mieszkańców

fot.arch. Przemek Bolechowski

Tymczasem wciąż nie wiadomo, gdzie będą wysadzały swoich pasażerów autobusy przyjeżdżające pod Giewont. - To nie do pomyślenia, żeby w naszym mieście nie było dworca - mówią górale. " Żeby przed świętami, długim majowym weekendem i wakacjami takie cyrki były  - nie dość, że w zimie nie ma wyciągów, to jeszcze w lecie dworca. Tak to od kilkunastu lat cofamy się w rozwoju, rozbieramy istniejącą infrastrukturę"

A burmistrz Zakopanego Leszek Dorula dodaje: przedsiębiorcy, którzy korzystają z jego terenu zwrócili się do mnie, by skorzystać z naszego terenu. Najprawdopodobniej tak się stanie.

Wypowiedzenia dostało 50 przewoźników. Na razie tylko część zwróciła się do urzędu miasta o zgodę na wysadzanie pasażerów na miejskim placu dla busów, który znajduje się przy dworcu kolejowym.

 

RK/bp

 

8%
92%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

ala wilk

Poniedziałek, 20 marca 2017, 19:33

Niech jadą do Kuźnic albo Kościeliska

Odpowiedz

Daniel Ł.

Poniedziałek, 20 marca 2017, 15:59

Każdy moment jest dobry żeby napisać że Górale tacy, Księża tacy a Ślązacy inni. Co nam dają takie generalizacje? Nie możemy ze sobą rozmawiać nie tworząc uprzedzeń? A co do dworca. Rzeczywiście to trochę dziwne że temat pojawia się tak późno. ehh gdyby tylko pociągi do Zakopanego jeździły tak szybko jak Luxtorpeda.

Odpowiedz

Michał P.

Poniedziałek, 20 marca 2017, 08:48

No i oczywiście problem pojawił się nagle... z dnia na dzień tak? Nikt nie przewidział tego w magistracie? Jak zwykle... jakoś to będzie...cepry i tak przyjadą i dutki wydadzą choćby i dworca nie było... otóż nie! Ja ostatnio zacząłem jeździć na Słowację! Czyściej, TANIEJ i mniej natarczywych reklam... a do tego świetny transport i infrastruktura!

Odpowiedz

słuchacz

Niedziela, 19 marca 2017, 20:41

Jakoś bar FIS z lat 60 daje radę , a dworzec jest nie zadbany , trzeba go odświeżyć i będzie dobry , ale pazernych górali to przerasta więc będzie znowu bieda galeria

Odpowiedz

jędrek

Niedziela, 19 marca 2017, 13:31

Pociągów sensownych już nie ma do Zakopca od lat, teraz autobusy będą utylizować. Rozwój z d... wzięty. Na hulajnogach będą jeździć do Zakopca.

Odpowiedz

dudek

Niedziela, 19 marca 2017, 13:09

Jak ci sie nie podoba robienie w turystyce to idz do pracy w fabryce lub czyms pdobnym, zobaczymy jak milo ci bedzie stac przy lini po 8 godzin dziennie

Odpowiedz

Ki.

Niedziela, 19 marca 2017, 07:10

Wstrętne miasto. Przykład nieudanej modernizacji cywilizacyjnej w stylu ultraliberalnym. Władze lokalne całkowicie bierne, systemowo skorumpowane przez pazerny drobny biznes.

Odpowiedz

Niedziela, 19 marca 2017, 00:14

@warszawiak

pazerny to powinienieś sie nazywac Ty! pochodzę ze slaska mieszkam tu drugi mesiąc i jeszcze nigdzie w PL nie spotkałam tak fantastycznych i pomocnych, życzliwych ludzi!

Odpowiedz

Sobota, 18 marca 2017, 20:51

@warszawiak

Pomieszkaj rok to się przekonasz warszawiaku jak jest i nie pisz bzdur. a co do sezonu to całoroczny sezon trwa w warszawce a nie w Zakopanem . idź sobie na starówkę to porażenie cenami gwarantowane . głupoty pisać

Odpowiedz

warszawiak

Sobota, 18 marca 2017, 17:27

Górale jak zwykle będą płakać, że dutków nie ma. Najwięcej ujadąją w martwych miesiącach - marzec i listopad. Ale to, ze przez pozostałe 10 miesięcy zarabiają na okrągło już się nie liczy. W górach sezon trwa tak naprawdę cały rok. Co mają powiedzieć Ci nad morzem, gdzie w sumie 3 miesiące wakacji muszą zarobić na cały rok? Górale to strasznie pazerne stworzenia.

Odpowiedz

pf

Sobota, 18 marca 2017, 14:50

Całe Zakopane jest niestety antyreklamą własną.

Odpowiedz