|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejne szkoły na Podhalu z przypadkami koronawirusa

Kolejne trzy szkoły na Podhalu z przypadkami koronawirusa. Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 w Zakopanem Bożena Bobak poinformowała, że u jednej z nauczycielek potwierdzono zakażenie Covid-19. Zakażenie koronawirusem potwierdzono także w zakopiańskiej szkole artystycznej. Tam w związku z pozytywnym wynikiem testu u jednego z pedagogów do izolacji skierowano wszystkie klasy od IV do VIII. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa ze szkoły podstawowej w Poroninie, która miała styczność z zakażoną koronawirusem nauczycielką.

Fot. PAP/EPA

- W chwili obecnej szkoła we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną ustala listę osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną. Osoby zakwalifikowane do kwarantanny zostaną o tym fakcie poinformowane przez pracownika PSSE w Zakopanem - informuje dyrektor  Szkoły Podstawowej numer 1 w Zakopanem Bożena Bobak. Jak dodała, szkoła czeka na decyzję sanepidu w sprawie organizacji pracy od czwartku.

W środę sanepid zdecydował, że uczniowie innej placówki - Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem, którzy mieli kontakt z zakażoną nauczycielką, będą od czwartku uczyli się zdalnie. W poniedziałek dyrekcja szkoły, nie mogąc się doczekać decyzji sanepidu, ogłosiła zawieszenie zajęć na dwa dni.

Zdalne nauczanie ma objąć sześć klas, w których uczniowie mieli bezpośredni kontaktem z zakażoną wirusem SARS-CoV-2 nauczycielką. Ponadto 10 nauczycieli z tej szkoły potwierdziło bezpośredni kontakt z tą osobą, dlatego przebywają na kwarantannie. Klasy, które nie miały kontaktu z zakażoną, będą uczyły się w normalnym trybie.

 

W związku z zakażeniem nauczycielki dyrekcja placówki zdecydowała o odwołaniu zajęć 15 i 16 września, korzystając z tzw. dni dyrektorskich, bo, jak tłumaczyła, sanepid nie podjął stosownej decyzji o zmianie trybu nauczania.

 

Zakopiański sanepid wyjaśnił za pośrednictwem swojej strony internetowej, że potrzebował czasu na zebranie wszystkich danych niezbędnych do wydania opinii, a decyzja o przejściu na nauczanie hybrydowe została wydana w poniedziałek wieczorem.

 

(PAP/Piotr Korczak/Joanna Orszulak/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

0%
0%