|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Zapraszamy do nos". Reklama tarnowskiego sklepu "Bolek" budzi spore kontrowersje

Podobizna byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy podpisana "Zapraszamy 'do nos'" pojawiła się na witrynie jednego z tarnowskich sklepów. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że sklep nazywa się BOLEK. Tarnowianie są podzieleni w ocenie takiej formy promocji.

Posłuchaj co mówią tarnowianie

Fot. Marcin Golec

Sonda: 317

"To nawiązania do Wałęsy. Nie jest to śmieszne. Dziwna nazwa. Nazwa "Bolek" kiedyś się podobała, teraz już nie bardzo" - mówią zapytani przez reportera Radia Kraków tarnowianie. 

A jak przyznaje Tomasz Sajdak, właściciel sklepu, pomysł przyszedł sam, gdy tylko skojarzono nazwę sklepu z postacią historyczną. Dodaje też, że polityką się nie interesuje, a klientom, którzy przychodzą tu na zakupy taki pomysł się podoba.  

 

Posłuchaj rozmowy z właścicielem sklepu

"Temat jest gorący, dodałem trochę oliwy do ognia. Jeżeli byłyby jakieś pretensje, to ściagnęlibyśmy tę reklamę" - mówi Radiu Kraków właściciel sklepu. 

Właściciel sklepu dodaje, że nie obawia się ewentualnych zarzutów o naruszenie wizerunku Lecha Wałęsy. Jego zdaniem ta reklama jest formą ironicznego żartu i tak powinna być postrzegana. Jak sam zapewnia innych odwołań do czasów PRL-u w kolejnych reklamach już nie będzie.

 

(Marcin Golec/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

88%
12%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 51

.15

Środa, 23 marca 2016, 11:55

czy serwują tam też kapuśniak?

Odpowiedz

Q

Wtorek, 22 marca 2016, 20:31

Wszyscy zwolennicy Pisu są bardzo dziwni

Odpowiedz

Górol ze Szczecina

Wtorek, 22 marca 2016, 19:17

Czysta prawda!Kupię coś u wos!

Odpowiedz

łotysz

Wtorek, 22 marca 2016, 17:49

@agar ....

trafiony zatopiony.....

Odpowiedz

Stan

Wtorek, 22 marca 2016, 16:43

@antykomunista

..a co to w latach siedemdziesiątych się w Tarnowie takiego działo ,że robili we majtki albo tak siedzieli cicho ci z PiS-u..? Masz jakieś nazwiska ,wspomnienia z miejsc gdzie stało ZOMO czy zaniki zdrowej pamięci ..? Jak ci się w deklu PO-mieszało od KOD-owania kto kim był i jest to siedź na dupie cicho bo takiego durnia jak ty już dawno tu nie było.. Zakłamana bolszewia , dawna UB-cja i PZPR-owcy robią dzisiaj z siebie na forach obrońców demokracji , piewców wolności i największych antykomunistów..! a to zwykła swołocz !!!

Odpowiedz

antywirus

Wtorek, 22 marca 2016, 14:08

Fajny sklep. Tam kupuję

Odpowiedz

asdf

Wtorek, 22 marca 2016, 11:57

@gdzie jest Szogun?

Nie zrobił bo umoczyłby przy okazji nawet nie siebie (bo z pewnością zostałoby mu wybaczone) ale koleżków z rządu. Po necie krążą zapisy z przesłuchań czy też rozmów Wałęsy z ubecją to juz chyba po 80 roku i tam ładnie min Walentynowicz sie pozbywa

Odpowiedz

klient

Wtorek, 22 marca 2016, 08:25

Nazwa sklepu pochodzi od nieżyjącego już współwłaściciela sklepu, a mojego dobrego kolegi Bolesława Ł. Fajny gość był.

Odpowiedz

Daniel

Wtorek, 22 marca 2016, 06:18

Od dziś kupuję tylko tam !!

Odpowiedz

antykomunista

Poniedziałek, 21 marca 2016, 21:31

Tarnów to wylęgarnia pisobolszewickiej swołoczy.Każdy mądry,a w latach 70tych albo ich nie było,albo robili w majtki,albo siedzieli cicho.Dziś banda komuchów z PiSu i śpiech Kaczyński wraz z idiotą Cęnckiewiczem zgrywają bohaterów.

Odpowiedz

Mojzesz

Poniedziałek, 21 marca 2016, 20:31

*indywidualnej interpretacji

Odpowiedz

Mojżesz

Poniedziałek, 21 marca 2016, 20:28

Nazwa sklepu NIGDY NIE NAWIĄZYWAŁA DO " TEGO " BOLKA i nigdy nie będzie nawiązywać, wszystko zależy od indywidualnej i poczucia humoru ...

Odpowiedz

Ola

Poniedziałek, 21 marca 2016, 19:10

@Zatroskane słuchaczki

To jest dopiero klika projektowoarchitektoniczna

Odpowiedz

nieznana

Poniedziałek, 21 marca 2016, 19:00

Idiotyzm..... to właśnie przez takie akcje ludzie coraz bardziej się dzielą i wzajemnie negatywnie nakręcają....

Odpowiedz

Poniedziałek, 21 marca 2016, 18:34

Mala rzecz a glupiemu radosc

Odpowiedz

pawulon

Poniedziałek, 21 marca 2016, 18:31

@sortownia

Pewnie teczki sprzedaje :)

Odpowiedz

Poniedziałek, 21 marca 2016, 18:10

Osobistych pacanie

Odpowiedz

tylkoja

Poniedziałek, 21 marca 2016, 18:03

Dziwna nazwa. Nazwa "Bolek" kiedyś się podobała, teraz już nie bardzo" - mówią Tarnowianie.No ciekawe czemu już się tak nie podoba???

Odpowiedz

Zatroskane słuchaczki

Poniedziałek, 21 marca 2016, 18:03

Pan Redaktor Marcin Golec ostatnio tendencyjnie trochę, był artykuł o warszawskim marszu KODu, a teraz sklep Bolek. Może czas teraz na coś o innym byłym prezydencie - Mieczysławie? Remont szpitala skończony, farma słoneczna już nie na topie, prywatna szkoła wyższa raczej też nie. Gdzie teraz Mieczysław doradza? Prosimy o artykuł z pierwszej ręki.

Odpowiedz

Kationanion

Poniedziałek, 21 marca 2016, 17:25

Ta reklama ma plusy dodatnie i plusy ujemne :)

Odpowiedz