- A
- A
- A
Mówią nie islamskim uchodźcom. Ok.200 osób protestowało w Tarnowie
Po Krakowie, Bochni czy Limanowej - dziś mieszkańcy Tarnowa protestowali przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantów. Na manifestację na Placu Sobieskiego niedaleko Rynku przyszło około 200 osób.
Byli to przede wszystkim młodzi ludzie, w tym kibice obu tarnowskich klubów. Ale wśród manifestujących przeciw przyjmowaniu islamskich imigrantów było też kilka rodzin oraz osoby starsze. Oni podkreślali, że w pierwszej kolejności Polska powinna zadbać o powrót do kraju emigrantów zarobkowych oraz repatriantów.
Wśród uczestników można był też spotkać tarnowian, którzy "nie mają nic" do imigrantów, ale uważają, że Polska nie jest przygotowana chociażby do przeprowadzenia weryfikacji przyjmowanych osób i dlatego się ich boją. "Niemcy sobie nie dają rady, chociaż znamy ich z doskonałej organizacji. Więc przypuszczam, że nie jesteśmy do tego przygotowani". - podkreślał jeden z rozmówców Radia Kraków.
Tarnowska manifestacja przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantów przebiegła w miarę spokojnie. Po zakończeniu spotkania na Placu Sobieskiego zwaśnieni kibice tarnowskich klubów zaczęli się prokować, ale oddzieliła ich policja i skończyło się na słownych zaczepkach.
Władze Tarnowa zadeklarowały wojewodzie, że mogłyby przyjąć maksymalnie cztery rodziny imigrantów, ale nie wiadomo gdzie mieliby mieszkać i kto by za to płacił.
W mieście od lipca mieszka czterosobowa rodzina chrześcijan z Syrii, którymi opiekuje się fundacja Ziemia Obiecana, która niedawno przyjęła drugą rodzinę chrześcijańskich uchodźców. I zapowiada, że to nie koniec.
Bartek Maziarz/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
22:55
Spięty w wysokiej rozdzielczości.
-
22:41
Szczęście było blisko. Porażka hokeistów z Kazachstanem
-
22:30
Feniks. Potańcówki międzypokoleniowe, pierwszy w Krakowie striptiz i awantura w tle
-
22:26
„Pan/Pani się na tym nie zna”. Co dzieje się z nami dzieje, gdy słyszymy krytykę?
-
22:00
Pożar lasu w powiecie biłgorajskim. Zginął pilot samolotu biorącego udział w akcji
-
20:30
"Hołd Dla Joki" - Kaliber 44: Pożegnalna Trasa
-
20:03
"Melancholia sprzeciwu". Prapremiera w Starym Teatrze
-
18:58
Polski sprzęt na froncie. Gen. Komornicki: Ukraina to szansa dla naszej zbrojeniówki
-
17:50
Jak uchwala się konstytucję w Polsce? „Dziś nie mamy przepisów, które to regulują”
-
17:21
Samowola do rozbiórki, nowi lokatorzy mieli się wprowadzić ledwie 3 tygodnie temu
-
16:55
Prezydent Krakowa nie pójdzie w Marszu Równości. Dlaczego?
-
16:10
Sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Dlaczego wykorzystano biegłych z zagranicy?
-
15:57
Co zrobić, kiedy człowiek musi, a miejska toaleta zamyka się przed czasem? Krakowianka poszła na skargę
-
15:55
Czy można dostać finansowanie w 15 minut? Poznaj proces
-
15:49
Nasz sprawdzony plan na powrót do Rabki. Dlaczego wpisujemy ten wyjazd w każdy letni grafik
-
15:29
Lokalny sprzęt ratowniczy. Co przygotować na wypadek nagłych wezbrań wody
-
15:04
Zaczarowany Dzień w krakowskim Ogrodzie Botanicznym już w tę sobotę!
-
14:56
Poważne utrudnienia na autostradzie A4 Kraków-Katowice
-
14:38
Szpital w Wadowicach z dużym długiem. Porodówka zostaje, ale będą inne, poważne zmiany
-
14:31
Prawa kobiet nie spadły z nieba. "Nauka sprawia, że chcemy budować mosty, zmieniać światy"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze