|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Parking Park&Ride w Tarnowie został otwarty. Pomieści ponad 300 samochodów

W piątek otwarto jedną z największych inwestycji w Tarnowie. Mowa o pierwszym parkingu Park&Ride w tym mieście. Położony jest obok dworca PKP i pomieści ponad 300 samochodów. Jest tam też parking dla rowerów i motocykli. Każdy, kto kupi bilet kolejowy lub autobusowy, będzie mógł zaparkować swój samochód za atrakcyjną, w porównaniu z innymi okolicznymi parkingami, opłatą.

Posłuchaj wypowiedzi Romana Ciepieli, prezydenta Tarnowa

fot: Paweł Topolski

,,To jest parking dla tych, którzy korzystają z pociągu. Ludzie korzystają i będą korzystali z pociągów. Nie tylko do Krakowa. Dlaczego nie ma być parkingu, żeby zostawić samochód, załatwić coś w Krakowie, pojechać do szpitala, do kancelarii, być może do pracy? Przecież wiele osób tam dojeżdża. Potem można wrócić i odebrać samochód" - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Całkowity koszt budowy to blisko 17 mln zł, z czego ponad 11,5 mln to dofinansowanie pozyskane z środków unijnych. Już od 4 grudnia, za 5 złotych dziennie, można zostawić na parkingu swój samochód.
 

 

 

 

 


(Marcin Golec/dr)

64%
36%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 30

andrzejek

Piątek, 11 grudnia 2015, 22:01

Do mieszkaniec: widać że nie chciało ci się nawet ruszyć oglądnąć parking skoro pytasz kto dostarczał beton. Zrobiony jest z gotowych elementów, więc betonu nikt nie dostarczał :-)

Odpowiedz

mieszkaniec

Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 14:47

Ciekawi mnie kto dostarczył beton na ten parking? Czy była to firma z Tuchowskiej?

Odpowiedz

tarnowianin

Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 09:48

@Basia

No właśnie szkopuł w tym, że pracy dla takich osób jak ja - nie ma. Ja pracuję, oczywiście nie w Tarnowie, ponieważ tutaj osób wykształconych i z doświadczeniem, a bez koneksji się nie potrzebuje. Jeżeli tak twierdzicie, że praca jest, to dlaczego młodzi ludzie stąd uciekają? Bo im się pracować nie chce? Ale w Anglii, Niemczech, Irlandii już się chce?

Odpowiedz

pasażer

Niedziela, 6 grudnia 2015, 20:42

@łowca absurdów

Jakim dworcem PKS??? W Tarnowie od wielu lat nie ma żadnego dworca PKS a dworzec autobusowy jest prywatny.

Odpowiedz

łowca absurdów

Niedziela, 6 grudnia 2015, 10:57

Pod dworcem PKS są 2 spore pakingi za tą samą kwotę i na nich staje ledwie po kilka aut. Dodam, że do dworca PKP jest stamtąd kilkadziesiąt kroków i żeby na nie wjechać nie trzeba objeżdżać pare kilometrów.

Odpowiedz

pasażer z Tarnowa

Niedziela, 6 grudnia 2015, 10:53

za 100 złotych miesięcznie są miejsca na wszystkich parkingach płatnych wokół dworca i parkingi te świecą pustkami ! Ktoś zwariował.

Odpowiedz

tym

Niedziela, 6 grudnia 2015, 10:29

@lis

Chodzi o ochronę,która ma płacone 5 ZŁ na godz.

Odpowiedz

KH

Niedziela, 6 grudnia 2015, 00:03

@lis

Parking z europejskiej kasy po 5zł za dzień. I to jak masz bilet.

Odpowiedz

lis

Sobota, 5 grudnia 2015, 23:53

@tym

Ludzie, nauczcie się czytać ZE ZROZUMIENIEM!!!!!!!!!!!!! 5 zeta za cały dzień, 100 zł za cały miesiąc w abonamencie. Do 20 grudnia ZA DARMO!

Odpowiedz

ufo

Sobota, 5 grudnia 2015, 21:36

@qwerty

LUD CIEMNY.

Odpowiedz

tym

Sobota, 5 grudnia 2015, 17:46

@Pupil Damiana

ZA 5 ZETA NA GODZ.NA CZARNO???

Odpowiedz

qwerty

Sobota, 5 grudnia 2015, 17:44

A KRAKOWSKA SIĘ SYPIE. ODŁAMKIEM KOSTKI DOSTANIESZ W GŁOWĘ ZA DARMO IDĄC CHODNIKIEM. ALE SŁONECZNA BIJE ŚWIATEŁKAMI NA CAŁEJ DŁUGOŚCI. KTO ZA TEN ZBĘDY SZPAN ZAPŁACI. MOŻE ROMAN 2000?????

Odpowiedz

FAK

Sobota, 5 grudnia 2015, 13:07

Pan Łabno na pewno zaproponuje parking im. Ś.P. ŚWIĘTEGO LECHA ZBAWICIELA ŚWIATA KACZYŃSKIEGO!

Odpowiedz

fak

Sobota, 5 grudnia 2015, 13:06

@slav

Pytasz "Jak tam dojechac?" Spieszę wyjaśnić, iż najlepiej dojechać tam SAMOCHODEM, po ulicach miasta, bo to w końcu parking dla samochodów. Taka trudna rzecz wejść na google maps?

Odpowiedz

fak

Sobota, 5 grudnia 2015, 13:03

@prezes

No i jest przecież przejście więc po co japę drzesz?!?!

Odpowiedz

Jgh

Sobota, 5 grudnia 2015, 10:27

Zobaczymy za kilka lat jak skończą modernizację kolei jakie faktycznie będzie obłożenie. A tak przy okazji na Krakowskiej koło skrzyżowania z Bema i Krasińskiego znowu naprawiaja bo się droga rozleciala. Panowie Rysio i Henio są pewnie dumni z tej inwestycji, ale oni przecież nic nie mogli i nic nie wiedzieli... Dramat!

Odpowiedz

ww

Sobota, 5 grudnia 2015, 09:07

W Tarnowie koniecznie trzeba wybudować małe , tanie , biznesowo - dyspozycyjno - turystyczno - sportowe lotnisko General Aviation z kawałkiem pasa z betonu siarkowego . Typu przyleć załatw interes zatankuj i odleć , to cena około 2 km autostrady .

Odpowiedz

Pupil Damiana

Piątek, 4 grudnia 2015, 22:40

@Damian

Dokładnie, i nowe stanowiska pracy też będą dla ochroniarzy. Tak trzymać.

Odpowiedz

Basia

Piątek, 4 grudnia 2015, 22:01

@tarnowianin

już są, ale dla ciebie jak dla Ferdka Kiepskiego nie ma pracy z twoim wykształceniem

Odpowiedz

slav

Piątek, 4 grudnia 2015, 20:18

Jak tam dojechac?

Odpowiedz