|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Protest przeciwko przedłużającym się procedurom opóźniającym budowę nowego stadionu Sandecji

Ten protest ma zmobilizować urzędników i przyspieszyć budowę nowego stadionu Sandecji. Miłośnicy biało-czarnych manifestowali na sądeckim rynku. To reakcja na unieważnienie pierwszego przetargu na wykonawcę stadionu i niejasne zapowiedzi co dalej.

posłuchaj protestujących

fot: Damian Radziak

Kibice zarzucają władzom Nowego Sącza opieszałość i chyba nie ma się czemu dziwić.

 W maju, gdy drużyna awansowała do ekstraklasy, wiadomo było, że konieczna będzie budowa stadionu spełniającego wymogi PZPN. Przetarg ogłoszono jesienią, a w ostatnich dniach grudnia został on unieważniony bo zgłosiła się do niego jedna firma, która za budowę zażądała 60 milionów złotych, czyli o 10 więcej niż zarezerwowały na to władze miasta. - decyzje w tej sprawie zapadają zbyt wolno – uważa Radosław Stawiarz ze stowarzyszenia kibiców Sandecji.

Dziś już wiadomo, że będą dwa przetargi na budowę stadionu. Pierwszy ma zostać ogłoszony pod koniec stycznia na projekt, a później wykonanie prac. Władze miasta przyznają, że wcześniej popełniły błędy w ograniczeniach przetargowych, dlatego swoją ofertę zgłosiła tylko jedna firma. - Mamy nadzieję, że teraz będzie inaczej - mówi Jerzy Gwiżdż wiceprezydent Nowego Sącza.

Władze miasta liczą, że jesienią Sandecja zagra na własnym stadionie, który częściowo będzie gotowy. Kibicie w to jednak nie wierzą. Martwią ich chaotyczne zapowiedzi urzędników. Swoje postulaty kibice wykrzyczeli głośno podczas manifestacji. Miłośnicy Sandecji zapewniali, że to pokojowa pikieta.

Piłkarze Sandecji nie wypowiadają się na ten temat. W tej chwili rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej pod wodzą nowego trenera Kazimierza Moskala.

Czyli jak na razie piłkarze Sandecji będą rozgrywać swoje w mecze w roli gospodarza w Niecieczy. Oby jak najkrócej, ale z jak najlepszymi wynikami.  

 

Bartosz Niemiec/bp

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0