|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Oficjalnie: Ludomir Handzel wygrywa z Iwoną Mularczyk w Nowym Sączu

- Dla dobra Nowego Sącza gotów jestem rozmawiać z każdym – zadeklarował Ludomir Handzel w chwilę po zliczeniu głosów oddanych we wszystkich miejskich komisjach. Według oficjalnych danych, kandydat Koalicji Nowosądeckiej wygrał drugą turę wyborów z kandydatką PiS Iwoną Mularczyk przewagą 58,35 proc. głosów.

fot: Damian Radziak

Odnosząc się do ostatnich tygodni kampanii Ludomir Handzel dodał, że liczy na spełnienie wszystkich obietnic, jakie składali ministrowie odwiedzający Nowy Sącz by wesprzeć kandydatkę PiS. "To były obietnice publiczne. Jestem przekonany, że polski rząd wywiąże się z nich i będzie można zagospodarować te środki w Nowym Sączu" - mówił.

Ludomir Handzel zapowiada, że po zaprzysiężeniu niezwłocznie zacznie realizować swój program. Jednym z pierwszych działań ma być uruchomienie „karty sądeczanina” która będzie uprawniać m.in. do darmowych przejazdów miejską komunikacją.

- Nie zamierzam stać z boku. Uzyskałam spore poparcie sądaczan i dla nich zamierzam przez najbliższe pięć lat patrzeć dokładnie na ręce Ludomira Handzla - tak Iwona Mularczyk skomentowała porażkę w wyborach na prezydenta Nowego Sącza. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zdobyła 41,65 procent poparcia. "Ja będę radną. Będę się starała wypełnić ten mandat. Będę miała rolę patrzenia na prezydenta, co zamierza zrobić dla mieszkańców" - dodała.

Ludomir Handzel zastąpi w fotelu prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, który przez trzy kadencje rządził w mieście. 

Ludomir Handzel ma 45 lat, jest rodowitym nowosądeczaninem, absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Był członkiem zarządów spółek m.in. PKP Cargo, ZNTK Nowy Sącz, firmy transportowej NOX – POL i WELCOME Airport Services. Był także członkiem rady nadzorczej PKN Orlen oraz Narodowego Funduszy Inwestycyjnego PROGRESS. Obecnie jest dyrektorem generalnym spółki telekomunikacyjnej TELBESKID.

 

 

 

 

(Sławomir Wrona/Bartosz Niemiec/ko)

73%
27%