- A
- A
- A
Trzebinia: mężczyźni podejrzani o podpalenie składowiska opon i tekstyliów przyznali się do winy
Mężczyźni podejrzani o podpalenie składowiska opon i tekstyliów w Trzebini przyznali się do winy. Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie chodzi o 22- i 28-latka, mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Ich motywy były typowo pirotechniczne. Obaj są strażakami ochotnikami.(Magdalena Zbylut, Teresa Gut/ew)
Śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci z komendy wojewódzkiej w Krakowie. Zabezpieczone ślady skierowano do analizy do laboratorium kryminalistycznego, policjanci docierali też do świadków. Ustalono, że bezpośredni związek z pożarem mają dwaj młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego. Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie podjął decyzję o zatrzymaniu obu sprawców.
Fot. mat. prasowe małopolskiej policji
"Mężczyźni zostali już przesłuchani, przyznali się do winy" - informuje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Przypomnijmy, do pożaru w Trzebini doszło w nocy z 26 na 27 maja. Z ogniem walczyło ponad 200 strażaków. Spłonęła wówczas około 1/3 składowiska o powierzchni 1 hektara.
Próbki odpadów na samym pogorzelisku są badane przez naukowców z AGH. Badania, zlecone przez starostwo powiatowe w Chrzanowie, wykonywane są pod kątem szkodliwości dla środowiska. Mają też zweryfikować ustalenia Greenpeace'u. Organizacja ujawniła, że ziemia została skażona rakotwórczymi substancjami. WIĘCEJ
Komentarze (0)
Najnowsze
-
09:36
139 podejść do egzaminu na prawo jazdy i wreszcie sukces! Niezwykła historia kursanta z Tarnowa
-
09:19
W Chrzanowie ma powstać wielopoziomowy parking z funkcją schronu
-
09:17
STAROŚĆ JAK JĄ WIDZI PSYCHOLOGIA. STARZEJĄCY SIĘ CZŁOWIEK I SPOŁECZEŃSTWO
-
09:05
Jak Chrzanów, to wiadomo, że chrzan, a jak chrzan, to Chrzanek. Miasto zaprezentowało swoją maskotkę
-
09:03
Reklama (wątpliwa) polskiej ekstraklasy!
-
08:52
UJ pisze… ale to nie UJ. Uwaga na cyfrowych oszustów
-
08:15
Urszula Rusecka (PiS) o programie "Polska Zbrojna": Kredyt, który będzie pętlą na szyi Polski
-
08:01
Znowu lawinowa dwójka w Tatrach. Może spaść kilkadziesiąt centymetrów śniegu
-
07:46
Śmiertelne pułapki w lasach pod Tarnowem. Policja tropi kłusowników
-
07:21
W Mszanie Dolnej przybędzie elektronicznych strażników
-
06:55
To może uratować życie pasażerów. Nowość w krakowskich tramwajach
-
06:29
Chłodny wtorek w Małopolsce, nocą więcej chmur i ślisko w górach
-
06:03
Zima nie zatrzymała budów. Drogowcy przyspieszają w Małopolsce
-
22:07
Za dużo florystów, za mało listonoszy. Jest lista zawodów nadwyżkowych i deficytowych w Krakowie
-
22:00
"Robiąc remont, tworzymy klasyczne dzieło sztuki"
-
21:48
Zachodnia obwodnica Gorlic raz jeszcze. Będą nowe warianty trasy
-
21:27
Zastrzyk na drogi. Powiaty tarnowski i dąbrowski z dotacją na remonty
-
19:43
Dlaczego zawaliła się kamienica w Krakowie? Luki w prawie, brak pieniędzy, czekanie na "biodegradację"
-
19:09
Jest decyzja w sprawie kamienicy przy Grzegórzeckiej. "Tryb natychmiastowy"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze