|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ułatwienia na czas Światowych Dni Młodzieży: bilet za 15 złotych i parkingi dla mieszkańców zamkniętych ulic

To ważna informacja dla mieszkańców centrum Krakowa. Podczas Światowych Dni Młodzieży będą mogli oni zostawić samochód na specjalnych parkingach. Dotyczy to między innymi mieszkańców ulic Kraszewskiego, Focha, Piłsudskiego lub Straszewskiego. Dla krakowian i pielgrzymów miasto przygotowało jeszcze jedno ułatwienie - specjalny bilet komunikacji miejskiej na czas ŚDM.

Parking pod Muzeum Narodowym. / Fot. P. Krawczyk

Parkingi

Mieszkańcy wybranych ulic w centrum Krakowa będą mogli zostawić auto w parkingu podziemnym przy Muzeum Narodowym, lub na parkingu przy Politechnice Krakowskiej, przy ul. Warszawskiej. Pierwsza lokalizacja jest jednak wyłącznie dla tych, którzy nie zamierzają korzystać z samochodu podczas Dni Młodzieży. Ulice wokół Błoń będą bowiem pozamykane. Z drugiego parkingu będzie można wyjeżdżać podczas wizyty Franciszka.

By otrzymać wjazdówkę trzeba napisać mail na adres identyfikatory@zikit.krakow.pl. Należy załączyć skan abonamentu postojowego i dokumentu potwierdzającego, że jest mieszkańcem danej ulicy. Trzeba też napisać, na którym parkingu chce się zostawić samochód. Wjazdówki do parkingów (na konkretny numer rejestracyjny) będą wydawane od wtorku (19.07) do piątku (22.07).
 

Z parkingu zastępczego będą mogli skorzystać mieszkańcy ulic:

- Kościuszki
- Straszewskiego
- Piłsudskiego
- Podzamcze
- Franciszkańska
- Senatorska
- Zwierzyniecka
- Powiśle
- Retoryka
- Felicjanek
- Mała
- Podwale
- Dunajewskiego
- św. Tomasza
- św. Jana
- św. Marka
- Reformacka
- al. 3 maja
- Kraszewskiego
- al. Focha
- Włóczków
- Tatarska
- Lelewela
- Jaskółcza
- Komorowskiego
- Dojazdowa
- Flisacka

 

Specjalny bilet MPK

Ci, którzy nie będą mogli korzystać z samochodu w czasie ŚDM, mogą wybrać komunikację miejską. Na czas Światowych Dni Młodzieży krakowski przewoźnik przygotował specjalny bilet na wszystkie linie, który kosztuje 15 złotych. Jak zapowiada MPK, na najważniejszych trasach tramwaje będą jeździły nawet co trzy minuty.

Bilet będzie ważny w mieście i w strefie aglomeracyjnej, czyli podmiejskiej na dowolną liczbę przejazdów. Nie trzeba go kasować. Ma on nieco większy format niż zwykły bilet, niebiesko-żółto-czerwoną kolorystykę, napis ŚDM i daty obowiązywania.

Od wtorku bilet jest dostępny w punktach sprzedaży MPK, 127 biletomatach stacjonarnych oraz biletomatach zamontowanych w tramwajach i autobusach. Nie będą go sprzedawać kierowcy i motorniczy. Bilety te można będzie także kupić w 300 kioskach w centrum miasta oraz korzystając z aplikacji mobilnych.

Dla osób kolekcjonujących pamiątki z różnych edycji ŚDM może mieć znaczenie, że bilet drukowany z automatów będzie czarno-biały, a nie kolorowy. Bilet za 15 zł nie jest ofertą dla tych, którzy wykupili tzw. pakiety pielgrzyma. Te osoby w ramach pakietu zapłaciły już za komunikację miejską.

 

 

 

 


Partnerzy Radia Kraków podczas ŚDM:
 
Partner główny:
 
Partner:

 

 

 

 

(Karol Surówka/ko)

50%
50%