|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Burzliwy finał interwencji poselskiej w Niepołomicach. "Ucieka pan jak szczur"

Burmistrz zawieszony po zatrzymaniu przez CBA, komisarz kontrolowany przez posłów, a na końcu... wyzwiska. Tak wygląda sytuacja w podkrakowskich Niepołomicach. Marek Sowa oraz Aleksander Miszalski - posłowie Koalicji Obywatelskiej - sprawdzają decyzje podejmowane przez pełniącego obowiązki burmistrza Niepołomic Krystiana Zielińskiego. Przypomnijmy, Roman Ptak został zawieszony w funkcji i usłyszał m.in. zarzut niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inne osoby.

fot: T. Bździkot

Spotkanie w Urzędzie Miasta przebiegało w miłej atmosferze, a dokumenty zostały bez problemów udostępnione. Najwięcej emocji wśród posłów budzi zatrudnienie przez Krystiana Zielińskiego na swojego pełnomocnika Przemysława Bębna, który za pełnienie tej funkcji przez kilkanaście dni otrzymał ponad cztery tysiące złotych. Potem, po niespodziewanym odwołaniu rady nadzorczej niepołomickich wodociągów, został prezesem spółki. "Pan komisarz powiedział, że nie wie, czemu rada nadzorcza podjęła tego typu decyzje. On tylko wymienił radę nadzorczą. I że były jakieś skargi mieszkańców. Tłumaczenie nieco absurdalne" - oceniał poseł Koalicji Aleksander Miszalski. 

Jak dodaje Marek Sowa, zastrzeżenia budzi też między innymi zwiększenie wydatków na obsługę prawną gminy o ponad 80 tysięcy złotych w skali roku, jak i niektóre wysokie umowy podpisane przez gminę. Krystian Zieliński zaznacza z kolei, że wszystkie decyzje podejmuje zgodnie z prawem, a skargi mieszkańców na działanie wodociągów ma także na piśmie. Jeśli chodzi natomiast o obsługę prawną to przyczyna wzrostu kosztów leży w... bezpłatnym doradztwie prawnym dla mieszkańców, którego wcześniej nie było. "Wtedy nie było lokalu było zorganizować taką pomoc. Teraz mieszkańcy z tego korzystają i przychodzą nie tylko w sprawach do załatwienia, powiedzmy, przez gminę" - tłumaczy Zieliński. Zaznacza również, że zgłosił do prokuratury kilka zawiadomień o możliwości popełnienia innych przestępstw przez zawieszonego burmistrza.

Ciężko jednak przekonać do tych kolejnych oskarżeń mieszkańców, którzy za Romanem Ptakiem stoją murem. "Poprzedni burmistrz absolutnie nie przekraczał żadnych uprawnień. A na poprzedniej sesji rady miejskiej pan pełniący obowiązki wspomniał, że nie będzie robił żadnych daleko idących posunięć. Słowa nie dotrzymał" - usłyszał od mieszkańców reporter Radia Kraków. "To są ludzie wzięci z ulicy, dosłownie" - oceniają.

Poselska nterwencja skończyłaby się zapewne jedynie w atmosferze wzajemnej nieufności, ale jednak nie obyło się bez awantury. Posłowie pojechali do niepołomickich wodociągów, gdzie chcieli uzyskać od obecnego dyrektora Przemysława Bębna resztę dokumentów. Całe zajście transmitował na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych Marek Sowa. 

Posłuchaj nagrania

Czy pełniący obowiązki burmistrza Krystian Zieliński zdążył przekroczyć swoje obowiązki - okaże się w ciągu kilkunastu dni. Kopie wszystkich dokumentów mają być dostarczone do posłów niebawem. Potem ich analiza zajmie przynajmniej tydzień. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Tomasz Bździkot/ko,ek)

78%
22%