- A
- A
- A
Prezydent Komorowski krytykuje Andrzeja Dudę. Uniwersytet Jagielloński odpowiada
Bronisław Komorowski z kampanią wyborczą przyjechał do Małopolski. Wizytę rozpoczął od krakowskiej Nowej Huty, gdzie przemawiał w Nowohuckim Centrum Kultury. W swoim przemówieniu zaatakował politycznego konkurenta Andrzeja Dudę z Prawa i Sprawiedliwości mówiąc, że ten blokuje etat na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.Podczas przemówienia w Nowohuckim Centrum Kultury prezydent nie ukrywał, że jego zdaniem wielu ludzi w Polsce jest hipokrytami. "Można różne rzeczy robić. Można mieć etat na uczelni i go blokować a samemu zająć się polityką. Można, ale jeśli komuś zarzuca się coś, co samemu się robi, to można być mistrzem dla faryzeuszy" - mówił Komorowski.
Przypomnijmy, Andrzej Duda ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1996 roku. Rok później rozpoczął pracę w Katedrze Postępowania Administracyjnego UJ. "W 2001 roku został asystentem w katedrze prawa administracyjnego. Ale prowadził ćwiczenia, nie wykłady. W 2005 roku obronił pracę doktorską pod kierunkiem szefa katedry, prof. Jana Zimmermanna. I od tego czasu "blokuje etat".
- Od prawie dziesięciu lat jest na urlopie bezpłatnym. W dodatku cały czas zajmuje miejsce w kierowanej przeze mnie katedrze - mówił w lutym prof. Zimmermann w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego" . - Mógłbym zatrudnić inną osobę, która poświęciłaby się pracy naukowej, ale najpierw Andrzej Duda musiałby zrezygnować z pracy w UJ - dodał." - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik w rozmowie z reporterem Radia Kraków potwierdził, że Andrzej Duda ma etat na uczelni, ale obecnie jest na bezpłatnym urlopie. Jak dodaje Ochalik, istnieje wręcz obowiązek udzielenia takiego urlopu. Rzecznik uczelni wyjaśnił, że na czas nieobecności pracownika, poszukuje się osoby, która mogłaby go zastąpić. Z pracownikiem, który zastępuje Andrzeja Dudę podpisana została umowa o etat na trzy lata, dodaje Adrian Ochalik. Europoseł może przerwać urlop i wrócić na uczelnię w każdej chwili.
Bronisław Komorowski na początku wizyty w Krakowie złożył kwiaty pod Krzyżem Nowohuckim na osiedlu Teatralnym. Urzędujący prezydent pojechał też do miejscowości Mętków w powiecie chrzanowskim, gdzie odwiedził rodzinę miejscowych rolników.
Następnie Komorowski wyruszył na Śląsk.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:55
Polak zginął po upadku z Czarnego szczytu w słowackich Tatrach Wysokich
-
07:49
Nocna ulewa zalała Tarnów. Nieprzejezdny był przejazd pod wiaduktem na Lwowskiej
-
07:46
Tragiczna awantura w Nowym Sączu. Mężczyzna walczy o życie, 38-latka czeka na decyzję prokuratury
-
07:32
Ofensywa transferowa Wisły Kraków. Zagraniczne wzmocnienia ataku przed nowym sezonem
-
07:16
Kraków. Kolejne zmiany w ruchu przy budowie parkingu P&R Bronowice
-
07:04
Złapany w piątek w Tatrach pies nie był jedynym? Po polskiej stronie ma być jeszcze jeden
-
06:55
Na mundialu Francja zagra z Hiszpanią w pierwszym półfinale
-
06:28
We wtorek w Małopolsce będzie gorąco, ale z burzami. Wieczorem pogoda zacznie się uspokajać
-
06:05
Mniej aut na autostradzie A4 Katowice–Kraków, ale wpływy z opłat wzrosły o 5%
-
22:47
„Precz z budowami, wolimy żyć z dzikami”. Protest przeciw planowanej inwestycji w Bodzowie
-
20:35
Młodzi lekkoatleci błysnęli w Krakowie. Znamy mistrzów Polski U23
-
20:21
Kontrowersje wokół konkursu strzyżenia owiec na Podhalu. "Tradycja nie jest wartością, jeśli wiąże się z cierpieniem"
-
19:28
Sprawa śmierci Jerzego Ziobry. Pełnomocnik rodziny chce uchylenia wyroku uniewinniającego lekarzy
-
19:21
Ekstraklasa piłkarska - Wieczysta wypożyczyła chorwackiego bramkarza
-
18:28
Małopolskie Kuratorium Oświaty: organizator obozu naruszył przepisy. Są wyniki kontroli po akcji na Orlej Perci
-
17:48
Królewski symbol miłości. Wyjątkowe dzieło sztuki z Krakowa na wystawie w Wilnie
-
16:53
W Małopolsce powstanie potężny magazyn zielonej energii
-
16:40
W Rożnowie powstanie drugie jezioro, będzie częścią wielkiego magazynu energii. Rząd i Tauron robią kolejny krok
-
15:57
Rekordowe zainteresowanie studiami na UJ. 19,11 osób na jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym
-
15:05
Od kolonoskopii po kapsułkę. Jak diagnozuje się choroby jelit?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze