|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pikieta przed Urzędem Wojewódzkim. Anarchiści wspierają górników

Przed siedzibą wojewody odbyła się w czwartek wieczorem pikieta solidarnościowa Federacji Anarchistycznej i Inicjatywy Pracowniczej. Uczestnicy chcieli w ten sposób pokazać, że wspierają górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Anarchiści apelowali też do przechodniów, by w swoich miejscach pracy także walczyli o lepsze warunki zatrudnienia.

Posłuchaj pikietujących

Fot. Teresa Gut

Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść - skandowali uczestnicy. - Protest górników nie jest protestem tylko tej branży, ale jest protestem wszystkich grup zawodowych. To, co otrzymują górnicy, co starają się utrzymać jest i powinno być standardem. Pozostałe grupy pracowników powinny pójść ich śladem. - mówiła Radiu Kraków Agnieszka Tyman z Inicjatywy Pracowniczej.

Protest górników w JSW trwa od kilku dni. Wtorkowe negocjacje strony związkowej z zarządem nie przyniosły rezultatu. W siedzibie spółki trwa kolejna próba negocjacji. Przed budynkiem powstało miasteczko namiotowe.

- Całym sercem popieramy protesty górników i setek tysięcy ludzi, którzy ich wsparli! Mamy dosyć antyspołecznych posunięć rządu, ignorowania obywateli i spychania ludzi w coraz większą biedę. Żądamy spełnienia postulatów strajkujących pracowników i pracownic górnictwa. Żądamy przywrócenia zwolnionych związkowców do pracy i poszanowania prawa do strajku, gdy narusza się godność i poczucie sprawiedliwości. - czytamy w oświadczeniu organizatorów piekiety w Krakowie, które zamieszczono na jednym z portali społecznościowych.

 

Głównym postulatem górników jest odwołanie prezesa Jarosława Zagórowskiego. Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej polegający na wstrzymaniu wydobycia trwa już 9 dobę. Część górników w środę zdecydowała się na prowadzenie protestu pod ziemią. Dwa dni temu przed siedzibą JSW doszło do zamieszek - policja użyła broni gładkolufowej i gazu.

 

 

Teresa Gut/ IAR/ ar

 

100%
0%