|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Czy Andrzej Duda mógł pracować na innej uczelni? Rektor UJ zaprasza prezydenta-elekta na rozmowę

Prof. Wojciech Nowak odniósł się do podjęcia pracy przez prezydenta-elekta na innej uczelni w czasie, gdy był też pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rektor zaprasza również prezydenta elekta na rozmowę. Asystent Andrzeja Dudy odpowiada Radiu Kraków, że w najbliższych dniach spotkanie nie będzie możliwe, ale zaproszenie zostanie wzięte pod uwagę.

Posłuchaj rektora UJ - prof. Wojciecha Nowaka

Fot. Marek Mędela

Rektor uczelni tłumaczył, że w 2005 r. poseł Andrzej Duda złożył pismo, że chce wziąć urlop bezpłatny. Potem, że planuje podjąć pracę w innej szkole wyższej. W trakcie jego bezpłatnego urlopu zmieniły się przepisy. Zgodnie z nimi pracownik naukowy powinien poprosić o zgodę na podjęcie współpracy z inną uczelnią rektora swojej macierzystej uczelni - a nie tylko go poinformować.

Rektor UJ chciałby omówić z prezydentem elektem sprawę jego zatrudnienia na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, rzekomego "blokowania etatu" na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz jego przyszłości na uczelni. Wiadomo, że do takiego spotkania w najbliższych dniach nie dojdzie, ale asystent Andrzeja Dudy mówi Radiu Kraków, że możliwość spotkania "zostanie wzięta pod uwagę."

- Kalendarz prezydenta-elekta na pewno jest bardzo skomplikowany - mówi rektor UJ - prof. Wojciech Nowak.

Rektor zapowiada, że sprawa będzie wyjaśniana i jest na to dużo czasu - nie musi być załatwiona do końca tego roku akademickiego.

Przypomnijmy, że sprawa "rzekomego blokowania" etatu przez Andrzeja Dudę i dodatkowej pracy w innej uczelni została opisana przez "Gazetę Wyborczą" była elementem kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego przed drugą turą wyborów prezydenckich. 

 

Przypominamy: Prezydent Komorowski krytykuje Andrzeja Dudę. Uniwersytet Jagielloński odpowiada

 

(Teresa Gut/ew)

Obserwuj autorkę na Twitterze: 

 

37%
63%