|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jarosław Gowin: nie powinniśmy przyjmować muzułmanów. Roznoszą zarazę terroryzmu

- Wystarczą setki tysięcy niezasymilowanych muzułmanów, żeby roznosić po krajach Europy zachodniej zarazę terroryzmu. Jak przyjmiemy osoby wyznania muzułmańskiego, to ataki nastąpią też w Polsce - mówił na antenie Radia Kraków Jarosław Gowin. Szef Polski Razem zaznaczał, że podstawowym obowiązkiem państwa jest troska o własnych obywateli.

Posłuchaj porannej rozmowy w Radiu Kraków

fot: RK

Zapis rozmowy Marty Szostkiewicz z liderem Polski Razem, Jarosławem Gowinem.

Grecja została ocalona czy upokorzona?

- Grecja ponosi konsekwencje nieodpowiedzialności swoich rządów. Bez znaczenia kto rządził. Grecy żyli ponad stan. To są także konsekwencje cynizmu zagranicznych banków, które pożyczały pieniądze. Grecja też ponosi konsekwencje nieudanego pomysłu wspólnej waluty. Euro jest korzystne tylko dla silnych gospodarek. Dla Grecji to była pułapka. To jest bardziej upokorzenie. Porozumienie nie rozwiązuje problemu. Grecy dostaną kolejną pożyczkę, ale za pół roku się okaże, że to studnia bez dna. Lepiej dla Grecji i Europy byłoby przeprowadzić proces wyjścia Grecji ze strefy euro.

 

Część Greków nie była tym zachwycona. Jak to jest, że niektóre kraje dostają pożyczki na wydostanie się z tarapatów, jak w Irlandii czy Hiszpanii, a na Greków to nie działa?

- Nie działa, bo tam rządzący i społeczeństwo nie są gotowi do wyrzeczeń. Grecja jest studnią bez dna. To pierwsze w Europie od 1945 roku państwo upadłe, które utraciło większość znamion suwerenności. Jak pani przywołuje sondaże, że Grecy chcą zostać w strefie euro, to oznacza, że oni chcą dalej żyć na koszt Unii. Chcą pożyczek bez reform. Jak słyszymy, że Grecy znowu domagają się otrzymywania 13., 14. i 15. pensji, to sorry Winnetou. Polacy i inni ludzie muszą wyżyć za 12 pensji w roku.

 

Chyba że są górnikami.

- No tak. Tu jest kolejna dyskusja o górnictwo. Zamykając wątek Grecji, boję się, że będzie ją czekać kuracja wstrząsowa, powrót do drachmy, załamanie i odbudowa. Utrzymywanie tej kroplówki to przedłużanie agonii.

 

Europa ma kolejny problem – uchodźcy. Są ludzie z Syrii, Libii, Iraku. Są w Grecji, Włoszech. Polska powinna przyjąć 2000 osób, które zostały nam przydzielone?

- Ja mam w tej sprawie jasne stanowisko. Powinniśmy przyjąć uchodźców i nie powinni być to wyznawcy Islamu. Oni się nie asymilują.

 

W Wielkiej Brytanii miliony wyznawców Islamu są zasymilowane.

- Miliony być może tak, ale wystarczą setki tysięcy niezasymilowanych, żeby roznosić po krajach Europy zachodniej zarazę terroryzmu. Jak przyjmiemy osoby wyznania muzułmańskiego, to ataki nastąpią też w Polsce. Terroryści z zagranicy będą tu mieli partnerów.

 

Jak pan sobie to wyobraża? Jest rodzina sąsiadująca z inną w obozie uchodźców. Są muzułmanie i chrześcijanie. My weźmiemy tylko chrześcijan. To selekcja.

- Tu brutalne, ale musimy zachować instynkt samozachowawczy. Nie może być tak, że ulegamy szlachetnym porywom serca. Obowiązkiem państwa jest troska o własnych obywateli. Musimy przyjąć uchodźców, ale takich, którzy nie stanowią dla nas zagrożenia.

 

Uchodźcy trafią do Niemiec czy Czech. Granice są otwarte...

- Granice są otwarte. Może się okazać, że to wewnętrzne rozprzestrzenianie się uchodźców doprowadzi niestety do ponownego zamknięcia granic. Skala zagrożeń terrorystycznych narasta w Europie.

 

Prezydent podpisze ustawę o in vitro? Jak pan sądzi?

- Do niedawna nie miałem wątpliwości. Nieoczekiwanie jednak ostatnio zgłosił poważne i uzasadnione zastrzeżenia. Teraz powinien skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Wiele wskazuje na to jednak, że podpisze ustawę i dopiero potem skieruje ją do TK. Trybunał ją uchyli.

 

Nie ma pan wątpliwości?

- Nie. Są przykłady sprzeczności z konstytucją.

 

Może uchylić kilka punktów tej ustawy.

- Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Jak wskazał na to profesor Zoll, ustawa jest sprzeczna z konstytucją w podstawowym punkcie. Polska konstytucja i orzeczenia Trybunału stwierdzają, że życie ludzkie ma być chronione od momentu poczęcia. Dziecko poczęte metodą in vitro jest takie samo jak inne. Jego godność i życie musi być chronione. Niestety ustawa zostawia szeroki margines do niszczenia ludzkich zarodków.

 

Teraz zarodki też są niszczone. Może lepiej mieć jakąkolwiek ustawę?

- Nie. Ta ustawa sankcjonuje patologię. Proszę zobaczyć, kto był ekspertem rządowym przy tych pracach. To byli właściciele klinik in vitro. Dlaczego to jest tak popularyzowanie? To nie leczy niepłodności, ale pozwala obejść problem.

 

Tak jak okulary.

- Dokładnie. Po drugie jest też tak, że zdecydowanie bardziej skuteczną metodą jest naprotechnologia. Nie przysparza klinikom i koncernom gigantycznych zysków. Ta ustawa jest wylobbowana.

 

Słuchając debaty w Senacie, można było odnieść wrażenie, że ci, którzy są przeciwko tej ustawie, dążą do całkowitego zakazania in vitro.

- Pan zna moje poglądy. Jestem zwolennikiem dopuszczalności in vitro. Zawsze jak dziecko jest poczęte...

 

Biskupi mówią, że to dziecko jest poczęte w sposób niegodny. To nie jest sygnał, że w następnym parlamencie może być projekt zakazujący in vitro?

- Zawsze jak rodzi się dziecko, jest to cud. Wiem z rozmów z rodzicami dzieci in vitro, że to dzieci wyczekiwane. Jestem, przy wszystkich zastrzeżeniach, zwolennikiem tej metody. Jednak mówimy uczciwie. Jak wygramy wybory, to zmienimy tę ustawę. Nie zakażemy in vitro. Zakażemy selekcji i niszczenia zarodków. To zrobimy z miłości do tych dzieci.

 

Zakażą państwo mrożenia zarodków?

- Mrożenie to sprawa drugorzędna. Sprawą ważną jest tworzenie zarodków nadliczbowych. One są mrożone, przechowywane a potem wylewane do zlewu. Tworzenie zarodków nadliczbowych powinno być zakazane.

79%
21%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 31

mis

Niedziela, 23 sierpnia 2015, 03:35

@LOLek

ales sie nasluchal bzdur o głodnych dzieciach....

Odpowiedz

LOLek

Piątek, 21 sierpnia 2015, 13:19

@coro

To pakuj walizę i startuj do Arabów a tam powiedz że jesteś chrześcijaninem. My, prawdziwi Polacy nie potrzebujemy tu kogoś kto zrobi syf i burdy pobierając jeszcze bezprawnie pieniądze które mogły by być przeznaczone dla głodnych dzieci w Polsce - a takich mamy wiele.

Odpowiedz

coro

Wtorek, 21 lipca 2015, 19:26

To co padło z ust Pana Gowina w sprawie uchodźców, jest niesmaczne, rasistowskie et świadczy o niskim poziomie intelektualnym tego cwela. Jest to najjaskrawszy przykład nietolerancji i ksenofobi. Zastanawiam się w jaki sposób taki tępy pseudo-polityk mógł się wywindować tak wysoko. Chciałbym temu rasiście przypomnieć, że wszyscy uchodźcy pochodzą z krajów w których Europa w imię wydumanej demokracji , wetknęła swojego nosa, zostawiając po sobie pożogę rozpacz i bezprawia. Jeżeli ta opcja do której ten politykier należy ma rządzić w Polsce, to ja współczuję Polakom. Po pierwsze zepsuje ona od kilkudziesięciu lat zbudowany z mozołem dobry wizerunek Polski, kraju tolerancyjnego, po drugiej zepsuje pozytywną opinię o narodzi polskim ciężko doświadczonego przez historię na przestrzeni wieków. Aż ciśnie się na ustach powiedzenie ,,zapomniał wół, kim cielęcym był,, Czy ten człowiek zapomniał kiedy Polacy byli w podobnej sytuacji? Na dobrą sprawę, Muzułmanie i Islam są największymi ofiarami grup i formacji terrorystycznych, które moim zdaniem działają na usługach służb krajów zachodnich i bliżej nieokreślonych kół dla osiągnięcia swoich celów geopolitycznych. Muzułmanin to taki sam człowiek jak Chrześcijanin, Żyd, Hindus czy Buddysta. Pragnie on żyć w pokoju i tolerancji, opiekować się najbliższymi i pomagać innym w miarę możliwości. Ja jestem Muzułmaninem i zapewniam, że 99,99 Muzułmanów myśli identycznie jak ja i tak jak ja ma większą odrazę do tych psychopatów z tak zwanego państwa islamskiego z Alkaidy i Boko Haram itp. Niż większości Polaków. Nie jest moim zadaniem pouczać kogokolwiek, ale wydaje mi się, że większość Polaków pod wpływem bardzo tendencyjnych mediów, zatraciła poczucia przyzwoitości i nie ma własnego zdania o sprawach otaczającego nas świata. Wiem co mówię bo śledzę rozwój zachodzących zmian w Polsce i w mentalności Polaków, gdyż mieszkam w tym pięknym i kochanym kraju od 35 lat. Swoją sprawę czy jakiś organ na czele z gminą muzułmańską w Polsce, przytoczy sprawę o obrazę uczuć religijnych, temu bufonowi ? Pozostańcie z Bogiem.

Odpowiedz

Sobota, 18 lipca 2015, 02:01

Polacy nie zrobcie tego za zadnie pieniądze

Odpowiedz

użytkownik.

Czwartek, 16 lipca 2015, 00:51

Cudownie usłyszeć, że jakiś polityk wysokiej rangi mówi po prostu jak jest. Rzadko zdarza mi się usłyszeć z politycznych ust coś, co mnie uspokaja. Tym razem Pan Gowin po prostu powiedział, nie owijając w bawełnę prawdę.

Odpowiedz

xdfghjkl

Środa, 15 lipca 2015, 18:38

@weriu

jak sie zorientuja gdzie sa to beda uciekac z polski szkoda tylko ze straca czas na nauke polskiego, dziwne polskie kobiety nie maja nic przeciwko muzlumanom ciekawe dlaczego faceci bo muzlumanek grzmocic nie moga gdyby jakies kubanki przyjechaly to by bylo ok

Odpowiedz

848546654

Środa, 15 lipca 2015, 18:36

@FFron

francja miala kolonie kretynie i wyzyskiwala kraje arabskie latami zmuszala do nauki francuskiego i sa francuzami, jak jest w gettach pod paryzem syf to jest to produkt europejski, do tych osiedli nawet metro nie prowadzi czy droga

Odpowiedz

sedrxctfgzhujik

Środa, 15 lipca 2015, 18:33

bedzie rasista segregowal jak w oswiecimiu czy z nieodpowiednia religia niech zdychaja chyba bedzie portki sciagal i kontrolowal czy sa obzezani bo terrorysci e pewnie papiery polskie do tego potrzebne zeby wysadzic cos w powietrze, kompleks malego czlonka bo co druga polka z ciapatymi sie rucha bo ma dosyc polaczkow pijaczkow niedorozwinietych umyslowo ktorym trzeba codziennie kotlety klepac.

Odpowiedz

kfkhgfkjgkjh

Środa, 15 lipca 2015, 18:29

wiecej pijanych polakow katolikow pomordowalo ludzi na autostradach anizeli terrorysci jak kazdy muzlumanin to terrorysta to kazda polka to kurwa a kazdy polak katolik to zlodziej i pedofil

Odpowiedz

j.

Środa, 15 lipca 2015, 08:24

@islam

islam, ty tępy ... .W języku polskim nazwy własne pisze się z dużej litery. A wg ciebie jak pisać inne religie, oprócz tej "jedynej słusznej" ?

Odpowiedz

Środa, 15 lipca 2015, 02:16

@Bebzol

Zgadzam się

Odpowiedz

syhk

Wtorek, 14 lipca 2015, 23:11

@FFron

Nie obrażaj ludzi!!! Może właśnie ktoś o tobie tak powie co? Poza tym pytanie zasadnicze czy Państwo polskie ma przyjąć 2 tyś muzułmanów czy chrześcijan w potrzebie? To zasadnicze pytanie,uważam ,że jako naród powinniśmy pomagać innym ludziom w potrzebie i nic nie mam przeciwko przyjęciu tych 2 tyś ludzi.

Odpowiedz

Hegel

Wtorek, 14 lipca 2015, 22:58

Poseł Gowin będzie sprawdzał czy imigranci umieją "Zdrowaś Mario": IM mniej jednak religii w państwie tym lepiej. Bądźmy konsekwentni, usuńmy religię z przestrzeni publicznej. Skrajny konserwatyzm katolicki jest tak samo szkodliwy jak skrajny konserwatyzm islamski (no poza małym wyjątkiem)..

Odpowiedz

Bebzol

Wtorek, 14 lipca 2015, 20:04

Wreszcie ktoś, kto a) myśli i b) nazywa rzeczy po imieniu.

Odpowiedz

Sokrates

Wtorek, 14 lipca 2015, 19:38

@Marek

Jesteś głupi Marku

Odpowiedz

Marek

Wtorek, 14 lipca 2015, 18:55

Ludzie , domyślcie się dlaczego kościół katolicki przetrwał. Był bezwzględny w wojnach itp. , Islam robi to samo tylko z opóźnieniem setek lat. Każda religia powoduje wojny. Nic z tym nie zrobicie ponieważ w drugim etapie stoi za tym polityka danego Państwa. Wierzycie w Boga , to dobrze. Każdy naród wierzy w swojego a świat dalej istnieje i życie toczy się dalel.

Odpowiedz

gg

Wtorek, 14 lipca 2015, 16:51

z tego wynika że moja wiara jest naiwna... niewykonalna - bo jak spelnic 7 uczynkow wzgledem ciala - dziś już nic do niczego nie przystaje

Odpowiedz

islam

Wtorek, 14 lipca 2015, 15:57

Dlaczego piszecie islam z wielkiej litery? Co to za nowomodny i wiernopoddańczy wobec mahometan zwyczaj?

Odpowiedz

Rychu

Wtorek, 14 lipca 2015, 14:20

Kapciowy Dziwisza. Raz już skompromitował się przy pracach nad ustawą o in vitro. Z tego powodu nie powinien zabierac głosu w tej sprawie. Po drugie przyznaje że państwo powinno chronić swoich obywateli. Wszystkich. Głoszone przez niego poglądy bronią katoli a nie obywateli. I ta beznadziejna aparycja,myszowata nijakość, niemedialność i te em, em, em, emmmmmm. Żenada udająca polityka.

Odpowiedz

juk

Wtorek, 14 lipca 2015, 13:23

Prawdę gada.

Odpowiedz