|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowski koszmar drogowy

Wielka inwestycja kolejowa, budowa estakady przy nowej galerii handlowej i inne, pomniejsze remonty skutecznie korkują Kraków. W tej sprawie piszą też do redakcji Radia Kraków mocno sfrustrowani słuchacze.

Fot. Marek Lasyk

"Piszę, bo jestem przerażona tym co dzieje się na krakowskich ulicach w dniu dzisiejszym (red. 28.09.2017 r.). Wracam z ul. Armii Krajowej - 2 godziny. Godzina czekania na przystanku pod Wiaduktami w Bronowicah i godzina jazdy do Nowej - Huty na os. Na Lotnisku. Czy ktoś odpowiada za ten koszmar... czy znowu usłyszymy "no tak remonty są potrzebne...aby lepiej się jeździło".

Kiedy będzie się lepiej jeździło. Kto się zgodził, aby bilety w Krakowie były czasowe, jakie argumenty... No tak,  nasi wspaniali Radni się na to zgodzili. Skandal i tyle... Jak będzie protest "precz z biletami czasowymi" to bardzo chętnie dołączę.

Czym Miasto chce odciągnąć kierowców samochodów osobowych? Na dzisiaj nie ma nic im do zaoferowania. Na co nam najdroższe autobusy w Polsce, które nie włączają klimatyzacji, gdy jest taka potrzeba. Kierowcy na końcowych stacjach nawet nie  sprawdzają, czy okna są zamknięte i można włączyć klimę - słyszę to od wielu osób, które wsiadają na tych końcowych przystankach. Proponuję osobom odpowiedzialnym za tego typu zakupy w Krakowie,  aby zamówić następnym razem takie autobusy, w których będą również toalety. Nie ręczę, że następnym razem uda mi się dojechać i nie zapaskudzić autobusu...". 

Margo


 

Fot. słuchacz RK

Witam!
Zawsze liczę na Waszą życzliwą i rzeczową interwencję. Sprawa dot. utrudnienia na ul. Gertrudy u zbiegu z ul. Dominikańską, gdzie od dwóch tygodni wygrodzony jest prawy pas jezdni. Nic się tam niestety nie dzieje. Początkowo myślałem, że to jakaś awaria ale tyle czasu? W godzinach szczytu dochodzi tam do poważnych utrudnień związanych z długotrwałym korkowaniem skrzyżowania. Przeniesione tam linie tramwajowe, ruch z ul.Gertrudy i ul. Dominikańskiej dopełniają czary goryczy gdy wszystko stoi. Mam nadzieję, że Państwa pytanie w tej sprawie zostanie wysłuchane. Moje niestety pozostaje bez odpowiedzi. Zaznaczam, iż sprawdziłem na mapie utrudnień ZiKiT-u czy jest jakaś przyczyna zamknięcia przestrzeni 4x4 m utrudniającej przejazd, niestety nie znalazłem.

 

Słuchacz


Korek od Ikei po Krokusa na Bora Komorowskiego... Brawo!!! Dlaczego przez budowę kładki, do jakby nie było prywatnej galerii handlowej cierpi cały Kraków już od dłuższego czasu. Roboty tam idą w żółwim tempie, a z 6 pasów są otwarte dwa. Paranoja po krakowsku! !!

 

Kuba


Zapraszamy do dyskusji!

Krakowskie remonty skutecznie utrudniają życie mieszkańcom. Podziel się swoją opinią i wyślij zdjęcia! Tu możesz skorzystać z naszego formularza

Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080

76%
24%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 15

Terefere

Czwartek, 5 października 2017, 08:01

@kierowca

Jest! Nareszcie wpis obwiniający o wszystkie problemy Krakowa... przyjezdnych. Późno, ale trzymacie formę ;)

Odpowiedz

Jacek

Środa, 4 października 2017, 23:24

@wkurzony

spoko ... panuje .. panuje .. i dobrze mi płacą :)))

Odpowiedz

Man of Mystery

Środa, 4 października 2017, 23:22

@Juliusz Lea

dokładnie tak. osobnicy z urzedu miasta mają obawy, zbierają kapustę na wybory i szykują posadki u deweloperow w razie "w"

Odpowiedz

kierowca

Środa, 4 października 2017, 20:52

Każda rodzina zamieszkała w nowych blokowiskach ma po 3 samochody i 100000 pojazdów wjeżdżających do Krakowa codziennie. To prawdziwa przyczyna korków. No i szalejący kierowcy, którzy powodują kolizje nie trzymając bezpiecznej odległości miedzy pojazdami. Później całe stado "baranów" czeka w korku aż służby posprzątają rozbite auta i odblokują drogę.

Odpowiedz

Inzynier

Środa, 4 października 2017, 18:27

Przyglądał się dzisiaj remontowi na Basztowej. Widać pośpiech i postęp prac. Wreszcie, bo przez kilka tygodni prawie nic się nie działo. Ale zasady BHP są na bardzo niskim poziomie. ZADEN pracownik nie nosi kasku, pomimo pracy podnośników na budowie, wielu pracowników nie używa nawet rękawic ochronnych. Ponieważ zamknięto chodnik od strony UW przechodnie chodzą po placu budowy. Zero nadzoru. I to wszystko w centrum miasta na oczach setek turystów. Panowie z ZPUE - wstyd.

Odpowiedz

Juliusz Lea

Środa, 4 października 2017, 07:26

Handel WZtkami przed wyborami kwitnie. Czyżby mieli obawy, stracą stołki?

Odpowiedz

arek

Wtorek, 3 października 2017, 12:04

@kraków

Co w połączeniu z remontami na obwodnicy przynosi zupełnie nieoczekiwane dla urzędników skutki

Odpowiedz

kraków

Wtorek, 3 października 2017, 08:28

to jest typowa polityka prezydenta miasta, 3,5 roku nic, nadchodzą wybory to się robi.

Odpowiedz

Kocham Krakusów

Poniedziałek, 2 października 2017, 10:08

Takich macie urzędników, jakich wybrali wyżsi urzędnicy, wybrani przez najwyższego urzędnika, którego sami sobie wybraliście (już kilkakrotnie!) w powszechnych, bezpośrednich wyborach (no dobra, wybrała połowa z Was, bo reszcie się nie chciało nawet wstąpić do lokalu wyborczego). Prosty z tego wniosek, że sami jesteście sobie winni i nie wykręcajcie się Majchrowskim, czy indolencją urzędników, bo nikt ich Wam tutaj siłą nie przysłał :)

Odpowiedz

krakus

Niedziela, 1 października 2017, 23:20

przenieś się do Warszawy tam nie ma korków

Odpowiedz

PdB

Sobota, 30 września 2017, 23:40

Zabrzmi jak banał ale smutna i szczera prawda - winna jest takiemu stanu rzeczy indolencja urzędników. Na przykładzie nowobudowanej estakady na Bora Komorowskiego: Zikit wydał zgodę na ograniczenie ruchu. Jestem mostowcem i z myślę o przynajmniej 3 realnych i opłacalnych technologiach wzniesienia tego obiektu, które nie ograniczałyby ruchu samochodowego na więcej niż 6 nocy... Ale jak dało się wolną rękę wykonawcy w kwestii ograniczania ruchu, bo napisał pismo że: " musi, bo inaczej się nie da" to mamy co mamy. Jakby przyszło temu (tfu!) urzędnikowi zapłacić tyle, ile wynosi iloczyn wystanego w korku czasu razy ile ludzi razy ich stawki godzinowe za swoją kryminalną (sic!) decyzję, to byłby już szukał sznura dla siebie.

Odpowiedz

nie anonimowy :(

Sobota, 30 września 2017, 21:27

@wkurzony

Ależ pan M. jest razem z całą radą miasta świetnie opłacany przez deweloperów :D w swoje gniazdo się nie sra :D

Odpowiedz

Marek

Sobota, 30 września 2017, 20:21

Miasto nie rozbudowuje ulic, albo robi to zbyt wolno. Już dawno wszystkie większe skrzyżowania powinny być dwupoziomowe, a ulice minimum dwupasmowe. Przy obecnych remontach się o tym nie myśli. Pierwszy z brzegu: przebudowa skrzyżowania przy Bohomolca i Dobrego Pasterza, trzeba było od razu poszerzyć ulicę Dobrego Pasterza aż do Ronda Barei do 2x2 + lewoskręty. Takich przykładów jest mnóstwo.

Odpowiedz

Stojącywkorkach

Sobota, 30 września 2017, 11:42

To proste, niech p. Majchrowski z zastępcami pojeździ przez tydzień do swojego urzędu pojazdami mpk!

Odpowiedz

wkurzony

Piątek, 29 września 2017, 23:48

Majchrowski - jesteś pajacem czy prezydentem???? Chłopie, starcze, nie panujesz w żaden sposób nad miastem i bezczelnymi deweloperami!

Odpowiedz