- A
- A
- A
Pod Lupą: jedna z największych wystaw w historii Muzeum Narodowego w Krakowie
Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowuje jedną z największych wystaw w swojej historii - „#Dziedzictwo”. To największa ekspozycja Muzeum od słynnej wystawy Marka Rostworowskiego „Polaków portret własny” z przełomu lat 1979/80. Zostanie zaaranżowana na dwóch piętrach głównej siedziby MNK i złoży się na nią ponad 600 zabytków i dzieł sztuki z kolekcji największego i najstarszego muzeum narodowego w Polsce. Od poniedziałku do piątku o 11:40 na antenie Radia Kraków o wystawie opowiada jej kurator Andrzej Szczerski. Codziennie bohaterem opowieści jest jeden obiekt. Zapraszamy!Na wystawie, która czynna będzie do początku 2018 r., ma się znaleźć ponad 600 różnorodnych obiektów sztuki. Zwiedzający zobaczą prace twórców tak znanych jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, ale i artystów awangardy międzywojennej oraz artystów współczesnych.
O polskim alfabecie opowiada Andrzej Szczerski:
Ekspozycja została objęta patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz wpisana w program towarzyszący 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w Krakowie.
Muzeum Narodowe odwiedziła Justyna Nowicka. Wernisaż wystawy w Głównym Gmachu Muzeum w czwartek 22 czerwca o godzinie 18.00. Wystawa czynna do 7 stycznia przyszłego roku.
Fot. dzięki uprzejmości MNK
Na wystawę składa się ponad 600 zabytków i dzieł sztuki z kolekcji największego i najstarszego muzeum narodowego w Polsce.
Fot. dzięki uprzejmości MNK
Porozmawiajmy o dziale portretów...
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:18
Konferencja PP-RAI 2026
-
10:04
"Nie widzimy niepełnosprawności, widzimy sztukę". Finałowa gala "Albertiany" już w poniedziałek!
-
10:03
Tarnowski Elzat na skraju upadku. Ze 135 pracowników zostało pięciu
-
09:52
Ponad 1,6 tony przeterminowanej żywności w magazynie pod Krakowem. Część miała trafić do klientów
-
09:32
Bohaterowie filmów Wajdy ożyli w Krakowie. Miejski performens Teatru KTO. ZDJĘCIA
-
09:15
W tym roku krokusów w Tatrach nie będzie? Zasypał je śnieg
-
08:52
Nie śmiej się z „foliarza”. Jutro możesz nim być ty
-
08:15
Paweł Śliz (Polska 2050) o projekcie CPN: "To była jedyna możliwa decyzja na tę chwilę"
-
08:03
Słowacja: podwójne ceny i ograniczenia w tankowaniu zostają
-
07:50
Do Krakowa wracają linie rekreacyjne, ale - z powodu pogody - jeszcze nie w ten weekend
-
07:32
PŚ w skokach: w piątek pierwszy z pożegnalnych konkursów Stocha
-
07:13
Tramwaje wracają do Mistrzejowic. Znikną zastępcze linie autobusowe
-
06:51
Nagły powrót zimy. W Tatrach i na Babiej Górze wzrosło zagrożenie lawinowe, na drogach biało
-
06:27
Deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg... Chłodny piątek z opadami w Małopolsce
-
06:02
Będzie taniej? Rząd zapowiada, że ceny paliw spadną o 1,2 zł
-
22:43
Wróciliśmy z dalekiej podróży. Polska wygrywa z Albanią 2:1!
-
21:02
Strefa czystego transportu w Krakowie. Prof. Janusz Majcherek: "Spór wojewody z prezydentem ma tło polityczne"
-
20:22
Znamy skład Polski na baraż z Albanią. Były zawodnik Cracovii, Filip Rózga, w wyjściowej jedenastce
-
19:43
Zderzenie trzech samochodów w Kukowie, jedna osoba ranna
-
23:00
Michał Kamiński