Radio Kraków

Zakrzówek

Zmiany na Zakrzówku w ogniu krytyki

Mnożą się wątpliwości wokół uchwały dającej pierwszeństwo wejścia na Zakrzówek mieszkańcom z Kartą Krakowską. Taki projekt przegłosowali miejscy radni, jednak niesie on ze sobą kontrowersje. Uchwałę już skrytykowali radni opozycji, zastrzeżenia mają również prawnicy.

Początek sezonu na Zakrzówku. Ludzie nie chcą stać w długich kolejkach: "Pójdę na plażę niestrzeżoną"

Na Zakrzówku obowiązują limity wejść na teren kąpieliska, prosili o to ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem kąpiących się. Ale nie wszystkim krakowianom podoba się to rozwiązanie. „Trzeba stać w kolejce kilkadziesiąt minut”, „Pójdę na plażę niestrzeżoną” – mówią.

Krakowianie wypowiedzą się ws. przyszłości parku na Zakrzówku

Będą konsultacje społeczne ws. funkcjonowania Centrum Sportów Wodnych na Zakrzówku. Radni na środowej sesji Rady Miasta Krakowa przyjęli projekt klubu Koalicji Obywatelskiej.

Od poniedziałku zmiany na Zakrzówku. Kąpielisko nie będzie już strzeżone

Sezon kąpielowy w Krakowie został zakończony, ale chętnych na wypoczynek nad wodą nie brakuje. Krakowianie i turyści chętnie odwiedzają otwarty w tym roku Zakrzówek. Z basenów nadal można korzystać, ale na własną odpowiedzialność - kąpielisko nie będzie już strzeżone.

Zakrzówek był jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku w Krakowie

Ponad 96 tysięcy opasek wydano w ciągu 71 dni wakacji osobom korzystającym z kąpieliska w Parku Zakrzówek - poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Powstanie parking na Zakrzówku? Potrzebna wycinka drzew

Plany budowy parkingu na Zakrzówku ma Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, który ogłosił przetarg na stworzenie ponad 40 miejsc postojowych w pobliżu dawnej pętli autobusowej przy ulicy Twardowskiego. To wiązałoby się jednak ze zniszczeniem sąsiadujących z placem terenów zielonych, co nie podoba się z kolei mieszkańcom, którzy parkingu nie chcą.

Będą opłaty za wejście na kąpielisko na krakowskim Zakrzówku?

Część krakowskich radnych uważa, że powinny obowiązywać opłaty za wejście na kąpielisko na krakowskim Zakrzówku. Kąpielisko od początku jest oblegane, urzędnicy wprowadzili limity wstępu.

Mieszkańcy odwiedzają Zakrzówek, korzystają z uroków nowo otwartego największego parku miejskiego

Najwięcej osób wyleguje się na drewnianych pomostach, niektórzy pływają już w basenach, inni spacerują wokół albo przejeżdżając rowerem, zatrzymują się na parę zdjęć i ruszają dalej. Od początku czerwca oczy krakowian są zwrócone w stronę Zakrzówka, nowo otwartego rozległego parku z zalewem.

Śmiertelny skok do wody w nowo otwartym parku Zakrzówek

Nie udało się uratować mężczyzny, który w poniedziałek skoczył do wody na terenie nowo otwartego parku Zakrzówek w Krakowie. Policja ustala tożsamość i okoliczności zdarzenia.

Jak morsowanie, to na Zakrzówku

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię