Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zamknięcie mostu w Ostrowie: posłanka PO straszy starostę prokuraturą

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2019.11.29 12:12 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:17 )
Posłanka Platformy Obywatelskiej Urszula Augustyn domaga się wyjaśnień od starosty tarnowskiego Romana Łucarza w sprawie decyzji o zamknięciu mostu w Ostrowie. Zdaniem parlamentarzystki, podjęta niemal z dnia na dzień decyzja oparta była o wrześniowe wyniki ekspertyz i mogła być celowo wstrzymywana, z powodu terminu jesiennych wyborów.

fot: M. Golec

- To zarzuty bardzo poważne. One dotyczą narażania życia ludzi. Nie ograniczono tonażu, nie wykonano zaleceń z pierwszej ekspertyzy. Ludzie z dnia na dzień się dowiedzieli, że most nie będzie funkcjonował. To zaniedbania powiatu - mówi Urszula Augustyn.

Starostwo tłumaczy swoją decyzję gwałtownym pogorszenie się stanu technicznego przeprawy, która może w każdej chwili się zawalić. Urszula Augustyn liczy, że w ciągu tygodnia otrzyma odpowiedzi z wyjaśnieniami starosty. Od wyników ich analizy uzależnia to, czy w tej sprawie zostanie skierowany wniosek do prokuratury.

Przeczytaj: Zamknięcie mostu w Ostrowie: mieszkańcy gminy Wierzchosławice zapowiadają blokadę drogi


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

Tematy:
Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię