Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Voyager ogranicza kursy w związku z zamknięciem mostu w Ostrowie

  • Tarnów
  • date_range Sobota, 2019.11.30 08:44 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:17 )
Kolejne kłopoty mieszkańców regionu tarnowskiego w związku z zamkniętym mostem na Dunajcu w Ostrowie. Voyager, który kursował przez most na swojej trasie do Krakowa, postanowił zrezygnować z zatrzymywania się na trzech przystankach. Od niedzieli kursowanie na liniach jadących przez Tarnów odbywać się będzie z ominięciem przystanków: Tarnów Mościce, Ostrów oraz Wierzchosławice Urząd Gminy.

fot: P. Topolski

Zamknięty most w Ostrowie

Autobusy - po wyruszeniu z dworca w Tarnowie - pokonywać będą trasę ul. Krakowską, następnie drogą krajową nr 94, po czym wracać będą na A4 na węźle Brzesko. Przewoźnik podjął tę decyzję ze względu na olbrzymie opóźnienia spowodowane objazdami.

Jednocześnie firma zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej uruchomić przystanki na ulicy Krakowskiej w Tarnowie (Czerwona i Warsztatowa) oraz przy parkingu P+R w Wojniczu. Trwają też rozmowy na temat uruchomienia skoordynowanego z rozkładem Voyagera połączenia typu bus z Wierzchosławic do Wojnicza.

Tymczasem szef Ludowców zapowiada interwencję w sprawie zamkniętego mostu w Ostrowie. Władysław Kosiniak-Kamysz przy zamkniętej przeprawie zaapelował do wszystkich polityków, bez względu na przynależność partyjną, o pomoc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji.

Przypomnijmy, most został zamknięty z powodu katastrofalnego stanu technicznego, a mieszkańcy pozostawieni zostali bez żadnej alternatywy. Kosiniak-Kamysz uważa, że w tej sprawie powinno pomóc wojsko. "Ja zgłoszę wniosek do ministra obrony narodowej o pomoc wojska w tej sprawie. Chodzi o przygotowanie przeprawy zastępczej, choćby dla ruchu pieszego i rowerowego. Najlepiej jednak dla samochodów osobowych do 3,5 tony" - mówił.

fot: Paweł Topolski

Lider Ludowców zapowiedział także, że w imieniu klubu PSL zgłosi poprawki o zabezpieczenie środków na przebudowę mostu w Ostrowie już w roku 2020.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

Tematy:
Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię