|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: Koniec pechowej budowy kampusu PWSZ

Po półrocznym opóźnieniu studenci tarnowskiej PWSZ będą się mogli wreszcie wprowadzić do nowego kampusu uczelni. Oficjalne otwarcie nowej siedziby Instytutu Zdrowia zaplanowano na 12 lutego. Studenci wprowadzą się dwa dni później, wraz z rozpoczęciem semestru letniego.

Fot. P. Topolski


Budynek z basenem oraz halą sportową powinien być gotowy w lipcu, ale przeszkodziły w tym kłopoty głównego wykonawcy firmy ABM Solid. Prace przerwano, kiedy do zakończenia budowy pozostało ledwie kilka tygodni. Ostatecznie budowę nowej siedziby Instytut Zdrowia tarnowskiej PWSZ przejęli pozostali konsorcjanci.

- Oficjalne otwarcie zaplanowano na 12 lutego. W większości obiektów trwa właśnie sprzątanie. Mamy już pozwolenie na użytkowanie nowego kampusu. Studenci rozpoczną w nim naukę 14 lutego wraz z rozpoczęciem nowego semestru - mówi rektor uczelni tarnowskiej PWSZ Stanisław Komornicki.

Przez tak duże opóźnienie, uczelnia musiała o kolejny semestr dłużej wynajmować salę od innych placówek, przez co straciła około 500 tys. zł.

- Tutaj mamy wszystko w jednym, a tak musieliśmy osobno wynajmować pływanie, siłownie czy salę gimnastyczną. W naszej hali sportowej może mieć zajęcia równocześnie trzy grupy studentów, bo są specjalne kurtyny, które pozwalają ją podzielić. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy - dodaje rektor.

Oprócz basenu, hali i sal sportowych w nowym kampusie są także sale wykładowe w tym specjalnie przygotowane dla Instytutu Ochrony Zdrowia. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy z hali sportowej i basenu będą mogli korzystać także mieszkańcy miasta.

Dofinansowanie unijne w zasadzie wyklucza możliwość wynajmowania obiektów przez kolejne 5 lat. Uczelnia stara się jednak znaleźć sposób, aby nowy budynek służył nie tylko studentom. Prawdopodobnie będą tam jednak mogły rozgrywać swoje mecze siatkarki PKch PWSZ Tarnów. Wykorzystywana ma być także ścianka wspinaczkowa.Budowa nowego kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej kosztowała prawie 48 milionów złotych, 80 proc. to dofinansowanie unijne.


(Bartek Maziarz)

0%
0%