|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: Internetowe wyzwanie ma zachęcić turystów

Cała Polska rapuje dla medyków, a Tarnów ma własne internetowe wyzwanie - na popularnym portalu społecznościowym Facbook powstał hasztag #WpadnijDoMojegoMiasta, wymyślili go mieszkańcy Tarnowa po to, by promować miasto. Tak jak w popularnych internetowych wyzwaniach uczestnicy mają do wykonania zadanie i nominują do niego znajomych.

Posłuchaj materiału Agnieszki Wrońskiej

Fot. Paweł Topolski

Akcja ma na celu zaproszenie turystów do Tarnowa. Pomysłodawcy podkreślają bowiem, że w dobie epidemii najbliższe wakacje zdominuje właśnie turystyka krajowa.

"Mamy świadomość, że rapowanie o Tarnowie mogłoby sprawić wielu osobom problem, dlatego postawiliśmy na taką prostszą formę internetowego łańcuszka, którego celem jest promocja miasta, Stajemy przed wyjątkową szansą, która może się już w naszej historii nie powtórzyć, mianowicie popyt na podróże krajowe będzie ogromny z tytułu koronawirusa, więc takie miasto jak Tarnów może najwięcej na tym zyskać, bo ileż będziemy jeździć do Krakowa, Warszawy, Gdańska, Torunia... A takie piękne, kameralne miasta jak Tarnów tylko czekają, żeby je odkryć" - mówi Seweryn Partyński, pomysłodawca akcji.

Aby wziąć udział w tarnowskim czelendżu wystarczy na swoim profilu na portalu Facebook zamieścić post opowiadający o Tarnowie lub regionie tarnowskim. Może być to zdjęcie miasta, ciekawostka o Tarnowie lub filmik nagrany w ulubionym miejscu w mieście.

W takim poście wystarczy tylko dodać hasztag akcji #WpadnijDoMojegoMiasta i nominowac trzy kolejne osoby do zrobienia tego samego. Tym sposobem informacje o Tarnowie jak wirus rozprzetrzenią się po sieci. I o taki wirusowy marketing właśnie nam chodzi, przyznają pomysłodawcy.


"Całe życie z tytułu pandemii przeniosło się do sieci. Musieliśmy się tam przenieść, żeby jakoś funkcjonować, dlatego też znaczna część marketingu przeniosła się do internetu. Stąd upatrujemy właśnie ogromnej szansy w tym, że jeżeli każdy z nas będzie ambasadorem, to lepiej to zadziała niż tradycyjne formy promocji miasta. Możemy się wyróżnić" - mówi Partyński

Zabawa poza zaangażowaniem meiszkańców może rzeczywiście przynieść ciekawe efekty, bo, jak twierdza specjaliśc, w tym sezonie turystycznym w cenie bedą małe, niezatłoczone miejscowości - takie gdzie łatwiej zachować dystans społeczny. Tarnów idealnie wpisuje się w te wymogi, przyznaje Marcin Pałach z Tarnowksiej Organizacji Turstycznej 

"Tarnów jest bezpieczny. Tarnów jest niezatłoczony, spokojniejszy, ale też jest świetny miejscem wypadowym do regionu, do miast typu Kraków, Łańcut, w Beskidy. Z Tarnowa można też zdalnie pracować" - ocenia Pałach.

Tarnowska akcja #WpadnijDoMojegoMiasta przez kilka dni zaangażowała już kilkadziesiąt osób. Pomysłodawcy zachęcają mieszkańców Tarnowa, aby przyłączyli się do niej nawet bez nominacji. 

 

(Agnieszka Wrońska/łk)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

76%
24%