|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Miasto Tarnów ma zacieśnić współpracę z Gminą Tarnów

Powstanie nawet zespół urzędników z obu samorządów, który ma wspólnie zastanowić się nad współdziałaniem w zakresie komunikacji, polityki społecznej, edukacji czy ochrony powietrza.

Posłuchaj co mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa

fot: P. Topolski

Dobrym zwiastunem zacieśnienia współpracy miasta i gminy ma być zgoda tarnowskich radnych na objęcie bezpłatnymi przejazdami autobusami tarnowskiego MPK także uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, Pleśna i Lisia Góra, co ma niedługo wejść w życie. Co więcej, prezydent Roman Ciepiela uważa, że okoliczne gminy mogłyby w jeszcze większym stopniu korzystać z tarnowskiej komunikacji. 

Według Ciepieli, w przyszłości powinno się także wrócić do dyskusji na temat poszerzenia granic miasta Tarnowa. Do tego jednak nie pali się okolicznym gminom. 

- Myślę, że trzeba to widzieć w dalszej perspektywie. Trzeba mówić językiem korzyści, a nie zagrożeń. Podatki mamy bardzo podobne, infrastruktura jest wspólna. Nie da się żyć w Lisiej Górze, Skrzyszowie, Woli Rzędzińskiej bez uczestnictwa w życiu miejskim i odwrotnie. Tarnów nie rozwinąłby się, gdyby nie było tak dużej populacji osób mieszkających pod Tarnowem, a więc mamy wspólne interesy. Ale połączenie gmin to nie jest punkt wyjścia. Najpierw trzeba dokonać dobrego przeglądu spraw, które nas łączą. Natomiast za połączenie gmin jest wyraźna premia finansowa z Ministerstwa Finansów i być może trzeba z niej prędzej czy później skorzystać - mówi prezydent Tarnowa. 

Roman Ciepiela przyznaje, że oczekuje od gmin współpracy współodpowiedzialnej. "Kultura to nie tylko korzystanie z darmowych koncertów, ale również edukacja dla kultury. Tarnów jest dobrym węzłem przesiadkowym, ale chyba jeszcze nie zrobiliśmy wszystkiego, żeby dobrze poruszać się po mieście. Inwestycje komunikacji w mieście nie służą wyłącznie tarnowianom. To jest szybki dojazd do pracy czy węzła przesiadkowego. Więc zachęcam do myślenia wspólnotowego, a Aglomerację Tarnowską już tworzymy, chociaż nie wszyscy chcą to nazywać w poprawny sposób" - dodaje. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

76%
24%