|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejny sąd nie zgodził się na wcześniejsze wyjście R. Ścigały z więzienia

Były prezydent Tarnowa został skazany na 3 lata więzienia za korupcję. Po odbyciu połowy kary wystąpił o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Kiedy nie zgodził się na to Sąd Penitencjarny przy Sądzie Okręgowym w Krośnie, Ścigała odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie. Ten w poniedziałek ostatecznie podtrzymał wcześniejszą decyzję sądu.

fot: B. Maziarz

Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, Ryszard Ścigała złożył wniosek o wcześniejsze wyjście z więzienia w pierwszym dniu, w którym mógł to zrobić. Sąd Penitencjarny uznał jednak, że jest na to za wcześnie i byłoby to "niezrozumiałe i niekonsekwentne jeśli chodzi o rozumowanie sądu w stosunku do wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji".

Przypominamy: Ryszard Ścigała na razie nie wyjdzie przedterminowo z więzienia

Ścigała złożył zażalenie na tę decyzję do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który utrzymał w mocy decyzję Sądu Penitencjarnego. Jak wyjaśnił rzecznik Sądu Apelacyjnego Piotr Moskawa, sąd odwoławczy doszedł do przekonania, że na tym etapie postępowania nie można jeszcze wskazać pozytywnej prognozy kryminologicznej.

- Sąd nie nabrał przekonania co do tego, że po opuszczeniu zakładu karnego skazany będzie przestrzegał porządku prawnego, i że proces resocjalizacji wobec niego został zakończony, a przynajmniej nie osiągnął on takiego etapu, który pozwalałby na kontynuowanie tego procesu w warunkach kontrolowanej wolności. Sąd nie ma na tyle przekonania, że skazany wyciągnął właściwe wnioski z sytuacji w jakiej się znalazł tak, aby mógł już przebywać na wolności i na wolności być kontrolowanym, bo tak by to wyglądało w czasie warunkowego przedterminowego zwolnienia. Zdaniem sądu jest to za wcześnie - mówi . 

Jak dodaje sędzia Piotr Moskwa, decyzja jest ostateczna. Kolejny raz Ryszard Ścigała będzie mógł się ubiegać o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania kary za trzy miesiące. 

Były prezydent Tarnowa mógł się ubiegać od przedterminowe zwolnienie po upływie połowy orzeczonej kary. Ryszard Ścigała zgłosił się do więzienia 11 czerwca 2018. Do czasu odbywania kary został wliczony półroczny areszt. Dlatego były prezydent Tarnowa w czerwcu złożył wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie.  


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

42%
58%