|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Co robić w czasie kwarantanny? Tarnowski fotograf proponuje fotomaraton

Zostań w domu, fotografuj. To kolejny ze sposobów na to, aby sobie zająć czas i myśli podczas okresu, w którym władze zachęcają, żeby zostać w domu. Wszystko po to, aby w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego Tomasz Sobczak zachęca wszystkich chętnych do udziału w fotomaratonie na Facebooku.

Posłuchaj o fotomaratonie

fot: pixabay

Pomysł jest prosty. Uczestnicy mają co dwa dni robić zdjęcia na podawane tematy. Organizatorzy akcji wybierają 6 zdjęć, spośród których najlepsze wybierają już sami uczestnicy zabawy.

- Pomyślałem, że fotografia to idealne medium, żeby zachęcić ludzi do kreatywnego spędzenia tego czasu. Teraz aktywność ruchowa i zawodowa jest mniejsza. Nasze umysły mogą jednak się gimnastykować. Stąd ten pomysł - mówi Tomasz Sobczak.

Pierwszym tematem na zdjęcie było coś co nie jest tym, czym się wydaje. "Podoba mi się inicjatywa robienia zdjęć w regularnych odstępach czasu i na zadany temat. To rozwija wyobraźnię. Daje to też rutynę, która jest dzisiaj potrzebna, żeby nie zwariować" - podkreśla Karolina Ruszel, uczestniczka fotomaratonu.

Drugim tematem było oddychanie. "Postanowiłem założyć konto na Facebooku. Byłem od tego daleki, ale jak nie ma innej możliwości, żeby wziąć udziałw  tym maratonie, zrobiłem to. To kapitalny pomysł na poradzenie sobie z tą sytuacją. Może nam to pomóc. Tematy są śmieszne, czasem trudne, czasem dziwne. Uwalniają jednak wyobraźnię. To motywuje. Trzeba to zrobić w domu, z rzeczami, które mamy. Liczy się przede wszystkim pomysł. Droga od pomysłu do wykonania jest najciekawsza" - mówi Bogdan Litwora, uczestnik zabawy.

- Jestem mamą dwójki dzieci. Siedzę teraz z nimi w domu i świetnie się bawię. Lubię fotografować. Jak siedzimy w domu z dzieciakami, musimy wymyślać sobie zabawy. Przy okazji powstają zdjęcia. Wolałabym je robić na zewnątrz, ale jest jak jest - dodaje Marta, która także bierze udział w maratonie.

Jak podkreśla Tomasz Sobczak, najważniejsza jest zabawa. "To nie jest rywalizacja. Fotografia to medium, które potrafi zapełnić każdą próżnię" - mówi. W fotomaratonie może wziąć udział każdy - zarówno amator, jak i profesjonalista, posiadacz profesjonalnego aparatu albo telefonu, który robi zdjęcia. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

43%
57%