- Nasze wytyczne będą tyczyć się tego, co należy zrobić z budynkami, które już istnieją. Jak należy mniej więcej zaprojektować urbanistycznie cały ten kompleks. Wytyczne będą się też tyczyć tego, jak te bloki mają wyglądać i jaką sugerujemy wysokość. Na razie jesteśmy na bardzo ogólnych ustaleniach - podkreśla kierownik tarnowskiego delegatury Małopolskiego Urzędu Ochrony Zabytków, Paulina Obara.

To jednak dopiero pierwszy krok do planowanej budowy bloków na terenie po dawnym Owintarze w centrum Tarnowa. Urząd Miasta nie rozpatruje na razie żadnych wniosków dla takiej inwestycji. Wprawdzie jeden z krakowskich inwestorów w ubiegłym roku  złożył wnioski o warunki zabudowy dla 7 bloków. Jednak po tym jak urzędnicy zasugerowali mu konieczne uzupełnienia, wycofał swój wniosek o WZ i dotąd ponownie go nie złożył.

W 2019 roku inna firma otrzymała warunki zabudowy dla przebudowy zdewastowanych budynków przy ulicy Bandrowskiego na budynki mieszkalne z funkcją usługową na parterze. Dotąd prace jednak nie ruszyły.

Miasto próbowało ustalić na terenie po dawnym Owintarze plan zagospodarowania przestrzennego. Jednak radni w 2018 roku go odrzucili, bo stwierdzili, że wizja proponowana przez prezydenta jest "oderwana od rzeczywistości". Poza tym radni przekonywali, że miasto nie może narzucać prywatnym właścicielom nieruchomości swojej wizji zmian bez konsultacji z nimi takiego projektu.

Przypominamy: Tarnowscy radni odrzucili uchwałę o zagospodarowaniu przestrzennym terenów po dawnym Owintarze


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko