|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nieprawidłowości w Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego - są wyniki audytu

Nowy prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie byłego, wieloletniego pracownika spółki, który wyprowadził z niej ponad 200 tys. zł. Chodzi o jednego ze specjalistów ds. projektów, który, jak się okazało, bardzo łagodnie został potraktowany przez poprzedni zarząd. Nie zwolniono go dyscyplinarnie - odszedł za porozumieniem stron. Sprawę ujawnili audytorzy, którzy przedstawili wyniki swojej kontroli zleconej przez władze miasta.

Posłuchaj, co mówi nowy prezes spółki Jarosław Suwała

Fot. Joanna Porębska

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego to organizacja atrapowa, przynosząca straty - do takich wniosków doszli audytorzy, którzy przez miesiąc na zlecenie ratusza kontrolowali spółkę. Wśród wykrytych nieprawidłowości wymieniają powołanie przez SARR fundacji, która działała na szkodę fundatora. Okazało się, że startowała ona w tych samych przetargach co spółka. Kontrola wykazała też, że jeden z wieloletnich pracowników Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego przywłaszczył kwotę ponad 200 tys. zł. Sprawa nie została zgłoszona do prokuratury, co więcej  dług, mimo że był spłacany, sprzedano firmie zewnętrznej.

"Wyprowadzanie pieniędzy z SARR-u przez byłego pracownika trwało około roku. To jest ewenement. Przekroczyliśmy kwotę 200 tys. złotych, czyli wartość tzw. szkody wielkich rozmiarów w rozumieniu Kodeksu karnego, co powinno wiązać się ze zwolnieniem dyscyplinarnym lub zawiadomieniem do prokuratury. Takie są standardowe działania. Tego jednak nie było w spółce" - mówi nowy prezes spółki Jarosław Suwała.

Audyt w Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego wykazał szereg nieprawidłowości. Kontrolerzy zarzucają byłemu zarządowi SARR-u zawieranie umów w sposób nietransparentny i bez zabezpieczenia interesów spółki. Nie prowadzono w niej też ewidencji pojazdów. Tylko w 2017 roku koszty paliwa poniesione podczas podróży służbowych pracowników, a było ich raptem kilku, wyniosły ponad 24 tys. zł.

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego zostala powołana między innymi, by pomagać w tworzeniu nowych miejsc pracy i pozyskiwać fundusze zewnętrzne na realizację przedsięwzięć gospodarczych i ekologicznych w regionie.

Zdaniem audytorów spółka realizowała swoje cele statutowe bardzo nieudolnie, generując przy tym wysokie koszty, dlatego, jak podkreślają, miasto powinno się zastanowić, czy jej nie zlikwidować.

 

 

(Joanna Porębska/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%