|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. molestowania w Teatrze Bagatela

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zawiadomienia o molestowaniu, którego miał się dopuszczać dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen. O nadużycia oskarżyła go grupa kobiet, które o sprawie zawiadomiły prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

Dyrektor Schoen. Fot. arch. RK/M. Lasyk

Prezydent Krakowa wciąż czeka na wyjaśnienia dyrektora Teatru Bagatela, które do czwartku miał złożyć na piśmie. "Z urzędu miasta wyszło drugie pismo do prokuratury z wnioskiem o zawieszenie pana dyrektora w pełnieniu funkcji do czasu wyjaśnienia sprawy, ponieważ tylko prokurator ma takie narzędzie. Została też zawiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy" - mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Majchrowskiego. "Informację o urlopie otrzymaliśmy natomiast poniekąd z mediów. W środę padały takie sugestie, że być może dyrektor powinien skorzystać z urlopu. My czekamy na oficjalną informację" - dodaje Chylaszek.

Na razie bowiem nie wpłynął żaden formalny wniosek o udzielenie urlopu. Nie wiadomo również, jak długa będzie przerwa w pracy dyrektora Schoena. 

W piątek Henryk Jacek Schoen ma ponownie spotkać się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

W czwartek Teatr zdementował również informację o tym, że dyrektor placówki przebywa na urlopie. Jak dowiedziała się PAP, jakiekolwiek decyzje w tej sprawie podjęte zostaną dopiero po piątkowym spotkaniu Schoena z prezydentem Majchrowskim.

 


9 pracownic, w tym aktorki, oskarża dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka Schoena o molestowanie i mobbing. Pokrzywdzone kobiety o sprawie zawiadomiły prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który od razu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do krakowskiej prokuratury. Jak przyznają aktorki, molestowanie miało trwać latami. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Teraz zostaną przesłuchane pokrzywdzone kobiety oraz ewentualni świadkowie. WIĘCEJ

 

 

(Joanna Orszulak/PAP/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

73%
27%