Radio Kraków

Tragiczna burza w Tatrach

Umorzono śledztwo w sprawie tragicznej burzy w Tatrach

  • date_range 2020-09-04
Po trwającym rok śledztwie w sprawie tragicznej burzy w Tatrach, podczas której zginęły cztery osoby, a 157 zostało rannych, postępowanie zostało umorzone – poinformowała w piątek prokurator Aneta Hładki z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Prokuratura wystąpiła do IMGW o zmianę procedur.

Pół roku śledztwa ws. skutków tragicznej burzy w Tatrach

  • date_range 2020-02-28
Od pół roku trwa śledztwo w sprawie jednej z największy katastrof w Tatrach - tragicznej burzy 22 sierpnia ub.r., podczas której zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci, a ponad 150 osób zostało rannych. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem nadal przesłuchuje świadków i gromadzi dowody, w tym nagrania z monitoringu.

Małopolscy strażacy odebrali nagrody za udział w akcji na Giewoncie

  • date_range 2020-01-17
76 strażaków małopolskich jednostek ochotniczej straży pożarnej odebrało nagrody za udział w akcji na Giewoncie. To między innymi druhowie z Zakopanego, Olczy, Nowego Targu, Jordanowa, Białki i Bukowiny Tatrzańskiej. Pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem za bohaterstwo i zaangażowanie wręczył wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Paweł Szefernaker.

14 osób, które zostały ranne w czasie burzy na Giewoncie, wciąż jest jeszcze w szpitalach

  • date_range 2019-08-30
Wśród 14 poszkodowanych, którzy wciąż są hospitalizowani, jest troje dzieci. Leczone są w Szpitalu Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu. Stan pacjentów, którzy po burzy zostali przetransportowani do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jest stabilny. Wśród najciężej rannych jest kobieta, którą odłamki skalne raniły w oko. 5 osób z poparzeniami ciała przebywa na oddziale oparzeń szpitala Rydygiera.

Remont szlaku na Giewont ruszy w poniedziałek

  • date_range 2019-08-27
W poniedziałek 2 września ma się rozpocząć remont szlaku w rejonie kopuły szczytowej Giewontu – poinformował PAP Tatrzański Park Narodowy (TPN). Prace potrwają około dwóch tygodni, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy w Tatrach

  • date_range 2019-08-23
Sprawa prowadzona jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci czterech osób. Śledczy będą ustalać jednak listę wszystkich pokrzywdzonych. Sprawdzą też, czy wydano odpowiednie ostrzeżenia meteorologiczne - mówi szefowa zakopiańskiej prokuratury Barbara Bogdanowicz.

Po burzy uszkodzony szlak na Giewont

  • date_range 2019-08-23
Czwartkowa burza z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi spowodowała zniszczenie łańcuchów i kotw zamontowanych w celu ułatwienia wejścia na kopułę szczytową Giewontu. Pioruny rozsadziły również skały na szlaku.

Po tragedii w Tatrach flagi w Małopolsce opuszczone do połowy masztu

  • date_range 2019-08-23
W Zakopanem ogłoszona jest żałoba po tragicznych wydarzeniach w Tatrach. Odwołane zostały planowane imprezy rozrywkowe, flagi są opuszczone do połowy masztów. Kir pojawi się na flagach Małopolski we wszystkich urzędach w naszym regionie.

Piotr Ćwik: "Wydarzenia w Tatrach to dowód na to, że człowiek przegrywa z naturą"

  • date_range 2019-08-23
"Dziewięć osób jest poszukiwanych po tragicznej nawałnicy w Tatrach" - powiedział w porannej rozmowie Radia Kraków wojewoda Małopolski. Piotr Ćwik dodał, że właściciele ośrodków wypoczynkowych zgłosili, że do tej pory nie wróciło 16 osób, siedem udało się zlokalizować. Wojewoda podkreślił, że jest pełen podziwu dla profesjonalizmu działań lokalnych służb ratunkowych: nie tylko TOPR i GOPR, ale i medyków, strażaków, policjantów. "Akcja służb ratunkowych to wielopłaszczyznowe działanie. Jestem pełen podziwu dla służb i tego jak zagrały wszystkie poszczególne elementy" - mówił Piotr Ćwik.

Nowy Targ: Trzy ciężko ranne ofiary burzy w Tatrach przeszły operacje

  • date_range 2019-08-23
W szpitalu powiatowym im. Jana Pawła II w Nowym Targu trzy osoby ciężko ranne po czwartkowej burzy w Tatrach przeszły w nocy operacje. Najciężej ranny 21-latek z urazami czaszkowo-mózgowymi czeka na operację - poinformowała w piątek PAP dyrektor ds. medycznych placówki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię