Radio Kraków

szczepionka na covid

Punkty szczepień w Małopolsce bez kolejek

Zainteresowanie przyjęciem dawki przypominającej nie jest tak duże, jak w przypadku poprzednich szczepień. Lekarze ciągle zachęcają, a pacjenci albo obawiają się skutków ubocznych, albo… mają już certyfikaty covidowe, więc twierdzą, że nie potrzebują dodatkowych zastrzyków.

Jarosław Foremny: Najwięcej zakażeń jest tam, gdzie jest najmniej zaszczepionych

To, czym dla Polski jest są województwa lubelskie i podlaskie tym dla Małopolski jest powiat tatrzański - tak o sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie mówi Jarosław Foremny, wojewódzki inspektor sanitarny. Dziś ponownie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 2 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w województwach lubelskim, podlaskim i podkarpackim. Z Jarosławem Foremnym rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Wiceminister Kraska: To ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić

W pełni zaszczepione są w Polsce 19 mln 550 tys. 834 osoby. W środę odnotowano 2085 przypadków zakażeń koronawirusem, zmarły 33 osoby z COVID-19 . "To ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić" - podkreśla wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jerzy Friediger: Takiego wzrostu zakażeń można było się spodziewać

Takiego wzrostu zakażeń można było się spodziewać. Przede wszystkim jest niska wyszczepialność – powiedział PAP dyrektor szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie dr n. med. Jerzy Friediger. Z jego obserwacji wynika, że nastąpił także wzrost liczby innych infekcji niż covid.

Anna Paluch: Każdego zachęcam do szczepień, to rzetelne i radykalne rozwiązanie

Każdego zachęcam do szczepień i przekonuję, że szczepionka jest rzetelnym i radykalnym rozwiązaniem - powiedziała na antenie Radia Kraków posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch. W części gmin powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego odsetek zaszczepionych nie przekracza 25%. Jak zaznaczyła posłanka, statystyki są zaniżone, bo wiele osób, które teoretycznie są zapisane na Podhalu, mieszkają za granicą np. w Chicago.

Rzecznik pacjentów: Szczepienie przeciw COVID-19 nie jest warunkiem zgody na odwiedziny w szpitalu

Szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest warunkiem udzielenia zgody na odwiedziny u hospitalizowanego pacjenta – wskazano w poniedziałek na profilu Rzecznika Praw Pacjenta.

Ponad 19 mln 374 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 374 tys. osób – podano w niedzielę na rządowych stronach.

Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 nie powodują żadnych poważnych skutków zdrowotnych

Badanie ponad 6,2 miliona pacjentów dowiodło, że nie ma żadnych poważnych skutków zdrowotnych, które można by powiązać ze szczepionkami mRNA przeciwko COVID-19. Praca na ten temat ukazała się we wrześniu w czasopiśmie „JAMA”.

Michał Dworczyk: Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku

Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 mogłyby doprowadzić do poważnego zaognienia sytuacji, co w konsekwencji przełożyłoby się negatywnie na cały proces szczepień. To oznacza, że takie działanie przyniosłoby więcej szkody niż pożytku – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Ponad 18,92 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

18 927 433 osoby jest w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, czyli otrzymało dwie dawki preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson – podano w niedzielę na rządowych stronach.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię