Radio Kraków

sytuacja w Ukrainie

Szefernaker: granicę z Polską przekroczyło kolejne 15 tys. uchodźców z Ukrainy

W sobotę w ciągu czterech godzin granicę z Polską przekroczyło kolejne 15 tys. uchodźców z Ukrainy; oznacza to, że od początku wojny przekroczyło ją łącznie 115 tys. osób - przekazał w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Podkreślił, że funkcjonariusze Straży Granicznej są zmobilizowani i pracują bez przerwy.

Premier: przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec; wszystkie sankcje powinny być na stole

Przyjechałem do Berlina, by wstrząsnąć sumieniem Niemiec, by zdecydowali się w końcu na rzeczywiście miażdżące sankcje, które wpłyną na decyzje Kremla - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z kanclerzem Niemiec. Jak dodał, wszystkie sankcje powinny być dziś na stole.

Politolodzy: widać wyraźnie, że państwo ukraińskie funkcjonuje

Gośćmi Jacka Bańki byli krakowscy politolodzy - dr Łukasz Stach z Uniwersytetu Jagiellońskiego i dr Maciej Zakrzewski z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Walki w Kijowie; władze mówią, że sytuacja w stolicy „pod kontrolą” . Prezydent Zełenski: nie składamy broni; będziemy bronić naszego kraju

Powstrzymujemy ordę, jak tylko możemy, sytuacja w Kijowie jest pod kontrolą – poinformował o godz. 4 rano czasu polskiego sekretarz rady bezpieczeństwa Ukrainy. W mieście w kilku miejscach toczą się zacięte walki.

W Krakowie schronienie znalazła ukraińska kadra kajakarzy górskich

  • date_range 2022-02-25
Jeszcze wczoraj było to dziewięciu zawodników i dwóch trenerów, którzy tu w ośrodku klubu kajakowego przy ulicy Kolnej byli w trakcie przygotowań do kolejnych zawodów. Dziś rano czworo spośród nich opuściło ośrodek. Dwóch wyjechało na zawody do Gruzji, pozostali do swoich bliskich, mieszkających w Polsce. Ci którzy zostali, o powrocie na Ukrainę myślą, choć wiedzą, że na razie jest to niemożliwe.

Małopolska włącza się w pomoc Ukrainie. "Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem"

Małopolska, podobnie jak cały kraj solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy przeżywają koszmar wojny. Trwają zbiórki darów, zgłaszają się wolontariusze i osoby, które chcą przyjąć do siebie uchodźców. Mamy do czynienia z pospolitym ruszeniem mówi wojewoda małopolski. Skala zaangażowania mieszkańców regionu w pomoc dla Ukrainy jest olbrzymia. Co nie zmienia faktu, że to tylko kropla w morzu potrzeb.

Zgłoszenia w sprawie bazy noclegowej dla uchodźców z Ukrainy

Urząd Wojewódzki otrzymuje szereg zgłoszeń od podmiotów prywatnych, jak również od osób indywidualnych oferujących miejsca w swoich nieruchomościach, hotelach itp., z których mogliby skorzystać Ukraińcy szukający w naszym województwie schronienia.

Urząd do Spraw Cudzoziemców: najważniejsze informacje dla uchodźców z Ukrainy

Jeżeli uciekasz przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie, zostaniesz wpuszczony do Polski - to pierwsza wiadomość, którą Urząd do Spraw Cudzoziemców kieruje do obywateli Ukrainy. Na stronie Urzędu znajdują się najważniejsze informacje o pomocy dla uchodźców napisane w czterech językach.

Podhale chce przyjąć uchodźców z Ukrainy

Gościem Radia Kraków była Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

"Kryzys humanitarny jest tuż za naszą granicą"

Nawet 600 tysięcy rodzin na Ukrainie będzie lub już jest w kryzysie wojennym, a ich sytuacja pogarsza się właściwie z godziny na godzinę. Gościem w Przed hejnałem była Małgorzata Olasińska-Chart, dyrektor programu Pomocy Humanitarnej Polskiej Misji Medycznej na Ukrainie.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię