Radio Kraków

Światowe Dni Młodzieży

Jedność w różnorodności, czyli wspólnota Chemin Neuf

  • date_range 2016-06-20
Stawiają na rozrywkę i przyjaźń, ciszę i modlitwę... Dlatego od lat uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży. Nie może ich zabraknąć również w Krakowie! Francuska wspólnota Chemin Neuf.

Z Krakowa wyruszyła pielgrzymka motocyklowa do Watykanu ZDJĘCIA

  • date_range 2016-06-18
180 motocyklistów wyruszyło w sobotę rano z Krakowa na trasę rajdu-pielgrzymki do Watykanu. Do papieża Franciszka zawiozą „Iskrę miłosierdzia”, a mieszkańcom Europy chcą przypomnieć, że wkrótce rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży.

Minister infrastruktury zapewnia: spółki kolejowe przygotowane do ŚDM, rozmowy ws. A4 finalizowane

  • date_range 2016-06-17
W przyszłym tygodniu powinny zostać sfinalizowane rozmowy ze spółką Stalexport Autostrada Małopolska ws. ułatwień podczas ŚDM na autostradzie A4 Katowice-Kraków - mówił w piątek szef MIB Andrzej Adamczyk. Dodał, że spółki kolejowe są przygotowane do Światowych Dni Młodzieży.

Unieważniono przetarg dotyczący oznakowania stref ograniczonego ruchu w trakcie ŚDM

  • date_range 2016-06-17
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie unieważnił przetarg dotyczący oznakowania stref ograniczonego ruchu, które będą wprowadzone w mieście w czasie ŚDM. Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ "cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia".

ŚDM - gotowi na wszystko?

  • date_range 2016-06-16
Czy Kraków jest gotowy na Światowe Dni Młodzieży? Odpowiedź na to pytanie próbowało znaleźć Radio Kraków wraz z zaproszonymi gośćmi. W Otwartej Debacie w Studiu im. Romany Bobrowskiej wzięli udział: wojewoda Małopolski - Józef Pilch, burmistrz Wieliczki - Artur Kozioł, rzecznik ŚDM - ksiądz Adam Parszywka oraz prezydent Krakowa - Jacek Majchrowski.

Kraków "ćwiczy oczy" na Światowe Dni Młodzieży. Będzie też więcej miejskich kamer

  • date_range 2016-06-16
W Krakowie ruszył montaż nowych kamer, specjalnie na Światowe Dni Młodzieży. Monitoring pojawi się tam, gdzie pielgrzymów będzie najwięcej - między innymi przy Błoniach, w Łagiewnikach, ale też na dużych skrzyżowaniach. Operatorzy miejskiego monitoringu przejdą przed przyjazdem papieża dodatkowe szkolenia.

Diecezja tarnowska dofinansuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży

  • date_range 2016-06-16
Z pomocy będą mogli skorzystać uczniowie oraz studenci z diecezji tarnowskiej, którzy zdecydują się na całotygodniowy pakiet (A). Biskup tarnowski Andrzej Jeż zdecydował, że będą mogli liczyć na 20-procentową dopłatę. W ten sposób chce zachęcić młodzież do pełnego uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży.

Iskra Miłosierdzia, motorowa pielgrzymka do Rzymu. Motocykliści przygotowali prezent dla papieża Franciszka

  • date_range 2016-06-16
Motocyklową kurtkę i kask z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego przekażą papieżowi uczestnicy pielgrzymki do Rzymu, która rusza już w najbliższą sobotę. Motocykliści pokonają ponad tysiąc sześćset kilometrów. Po drodze dołączą do nich kolejni amatorzy dwóch kółek, między innymi ze Słowacji.

ŚDM 2016: w Krakowie zaprezentowano niezbędnik pielgrzyma. ZDJĘCIA

  • date_range 2016-06-16
Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zaprezentowali pakiet, jaki otrzymają pielgrzymi, którzy przybędą do Krakowa w lipcu tego roku. W plecaku znajdą się m.in. peleryna, wygodna wielofunkcyjna chustka, ręcznik z mikrofibry ozdobiony motywami nawiązującymi do Krakowa i ŚDM, bransoletka będąca jednocześnie różańcem i oczywiście publikacje mające pomóc pielgrzymom przeżyć te dni i odnaleźć się w stolicy Małopolski.

ŚDM: podczas mszy świętej z udziałem papieża Franciszka będą elementy liturgii wschodniej

  • date_range 2016-06-15
Podczas mszy św. z udziałem papieża Franciszka w czasie ŚDM pojawią się elementy liturgii wschodniej - powiedział w środę dziennikarzom mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych ks. Guido Marini, który odwiedził Kraków. W jego ocenie przygotowania „są w dobrym punkcie”.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię