Radio Kraków

Sprawa "skóry"

Sąd przedłużył areszt Roberta J. podejrzanego o zabójstwo studentki

  • date_range 2017-12-29
Krakowski sąd przedłużył w piątek o kolejne trzy miesiące, tj. do 31 marca 2018 r. areszt tymczasowy wobec Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w 1998 roku studentki, której szczątki wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 r.

Morderstwo Katarzyny Z.: jest wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J.

  • date_range 2017-12-22
Jest wniosek o przedłużenie aresztu dla Roberta J. - podejrzanego o brutalne morderstwo krakowskiej studentki w 1998 roku. 52-letni mieszkaniec Kazimierza został zatrzymany w październiku. Po przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem trafił do aresztu na 3-miesiące. Prokuratorzy zawnioskowali właśnie o wydłużenie tego "środka zapobiegawczego" o kolejne trzy miesiące.

"W tej sprawie pojawiły się chwasty informacyjne" - po raz pierwszy od zatrzymania Roberta J., szef Archiwum X opowiada o śledztwie

  • date_range 2017-12-08
RK udało się porozmawiać dziś z szefem krakowskiego Archiwum X - który po raz pierwszy od zatrzymania Roberta J., specjalnie dla Radia Kraków, komentuje dzisiejszą decyzję sądu i odnosi się do pojawiających się w mediach informacji, jakoby śledczy "nic nie mieli" na podejrzanego o zamordowanie Katarzyny Z.. Z szefem Archiwum X rozmawiał Grzegorz Krzywak:

Sprawa "skóry": Robert J. zostaje w areszcie

  • date_range 2017-12-08
W piątek odbyło się posiedzenie sądu, które rozpatrywało zażalenie jego obrońcy. Ten uważał, że nie ma wystarczających dowodów wskazujących na to, że to jego klient dokonał tej okrutnej zbrodni, więc trzymiesięczny areszt jest nieuzasadniony. Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Jawność - na wniosek prokuratora - została wyłączona. Ostatecznie Robert J. pozostanie jednak w Areszcie. Przypomnijmy, mężczyzna jest podejrzany o uprowadzenie, przetrzymywanie i torturowanie Katarzyny Z. Brutalne morderstwo z 1998 roku jest jedną z największych zagadek w historii polskiej kryminalistyki.

Sprawa "skóry": decyzja ws. aresztu dla Roberta J. zapadnie 8 grudnia. Sędzia wyłączony ze sprawy

  • date_range 2017-11-29
Decyzja w sprawie aresztu dla Roberta J. - podejrzanego o brutalne morderstwo krakowskiej studentki w 1998 roku - zapadnie dopiero 8 grudnia. 56-letni mieszkaniec Kazimierza usłyszał już zarzuty w tej sprawie i trafił do aresztu na 3 miesiące, gdzie został umieszczony w oddziale dla osób niebezpiecznych. Obrońca Roberta J. odwołał się od decyzji o zastosowaniu wobec niego aresztu. W środę w Sądzie Okręgowym w Krakowie odbyło się posiedzenie w tej sprawie

Sprawa "skóry": w środę decyzja sądu w sprawie zażalenia na areszt Roberta J.

  • date_range 2017-11-27
W najbliższą środę krakowski sąd rozpozna zażalenie na areszt wobec 52-letniego Roberta J., podejrzanego o zabójstwo studentki ze szczególnym okrucieństwem. Chodzi o sprawę „skóry”. Szczątki ofiary wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 r. Podejrzany o zbrodnię Robert J. został zatrzymany w Krakowie 4 października. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu. Podczas przesłuchania złożył jednak obszerne wyjaśnienia.

Sprawa "skóry": sąd rozpozna zażalenie na areszt Roberta J.

  • date_range 2017-11-20
Pod koniec listopada krakowski sąd rozpozna zażalenie na areszt wobec 52-letniego Roberta J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem studentki w 1998 roku – poinformowano PAP w sądzie. Szczątki ofiary wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 r. Podejrzany o zbrodnię 52-letni Robert J. został zatrzymany 4 października w Krakowie. Dzień później doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się do zarzutu. Jak podała Prokuratura Krajowa, złożył obszerne wyjaśnienia, ale odmówił odpowiedzi na niektóre pytania.

Sprawa "Skóry": Co wie nauczyciel Roberta J.?

  • date_range 2017-10-19
W sprawie morderstwa Katarzyny Z. pojawia się nowa postać. Wiedzę o przerażającej zbrodni z 1998 roku może mieć emerytowany nauczyciel. W swojej karierze nie tylko uczył podejrzanego o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem Roberta J., ale też znał matkę i ojca studentki. Jak ustalili dziennikarze Radia Kraków i portalu Onet.pl jest on w kręgu zainteresowań śledczych prowadzących sprawę.

Sprawa "skóry": Robert J. uznany za więźnia szczególnie niebezpiecznego

  • date_range 2017-10-13
Robert J. - podejrzany o brutalne morderstwo krakowskiej studentki w 1998 roku - został uznany za więźnia szczególnie niebezpiecznego. 52-letni mieszkaniec Kazimierza po usłyszeniu zarzutów trafił do aresztu na trzy miesiące. Tam został umieszczony na oddziale psychiatrycznym. Otrzymał także status "niebezpiecznego"

Sprawa "skóry": śledczy przeszukali mieszkanie i piwnicę Roberta J.

  • date_range 2017-10-10
W poniedziałek prokuratorzy dokładnie przeszukali mieszkanie oraz piwnicę Roberta J. Ten jest podejrzany o morderstwo 23-letniej krakowskiej studentki w 1998 roku. W zeszłym tygodniu zatrzymano 52-latka z krakowskiego Kazimierza, a następnie przedstawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyznę aresztowano na 3 miesiące. Działania w pomieszczeniach, które do niego należą to kolejny etap śledztwa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię