|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W obronie praw hokeistów

Powstaje Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie

Pomagać zawodnikom, walczyć o ich prawa i promować hokej - najpiękniejszą dyscyplinę sportową na Świecie– to hasło przyświeca grupie czołowych polskich zawodników, którzy powołują do działania Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie.

Celem wzorowanego na zagranicznych organizacjach związkowych Stowarzyszenia ma być ochrona praw zawodników występujących na polskich taflach. Naczelnym zadaniem organizacji stanie się solidarne dbanie o dobre imię hokeistów, niezależnie od reprezentowanych barw klubowych.

Zauważając stopniowe pogłębianie się problemów relacyjnych i finansowych, zarówno wobec centrali hokejowej, jak i klubów, nieprzystające do dzisiejszych czasów standardy traktowania zawodników oraz braki w podstawowym zabezpieczeniu socjalnym, członkowie Stowarzyszenia zacieśniają współpracę, by instytucjonalnie lepiej domagać się swoich praw, zgodnie z założeniem, że sportowcy zasługują na traktowanie fair play.

Wierzymy, że domagając się uczciwości i profesjonalizmu teraz, w postępowaniu względem nas, możemy sprawić, że w przyszłości zawodnicy nie będą musieli martwić się o to, czy nie zostaną pozbawieni przysługujących im praw, pozostawieni bez należnego wsparcia, wykorzystani. Może wtedy będą mogli skupić się na grze. Może wtedy stanie się to coś, co dzieje się w sportach drużynowych, gdy zawodnicy są w swoim żywiole, rozumieją się bez słów i mogą stworzyć zespół, który jest czymś więcej, niż tylko sumą członków – mówi Krystian Dziubiński, zawodnik Podhala Nowy Targ i reprezentacji Polski.

Szczególną rolę w działaniu Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na Lodzie ma odgrywać promocja dyscypliny. Nie tylko na tafli chcemy sprawiać, że hokej stanie się atrakcyjny dla kibiców. Chcemy zatamować zauważalny, stopniowy odpływ fanów, spowodowany przez brak stabilności organizacyjnej, dobrej infrastruktury, afery i niekończące się spory wewnętrzne. Naszym celem jest aktywne szkolenie, propagowanie i wielokanałowa promocja dyscypliny – dodaje napastnik Comarch Cracovii i reprezentacji Damian Kapica.

Stowarzyszenie powołane jest przez 37 zawodników, spośród których większość to doświadczeni ligowcy, w tym grono byłych i obecnych reprezentantów Polski. Założycielami organizacji są Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz, Patryk Wajda, Kasper Bryniczka, Mateusz Michalski, Damian Kapica i Krzysztof Zapała. Listę dotychczasowych członków uzupełniają gracze z Podhala Nowy Targ, GKS Katowice oraz Comarch Cracovii.

Realizacje celów SZHL wesprą zaproszeni do współpracy specjaliści, którym na sercu leży dobro polskiego hokeja. Obsługą prawną zajmie się kancelaria prawna specjalizująca się m.in. w prawie pracy i w prawie sportowym.

mat.prasowe/TK

 

100%
0%