Tym razem miano "Sportowca Tygodnia" wędruje do Mateusza Rekasa, który za jednym zamachem wygrał w Lesznie Balonowe Mistrzostwa Polski, Balonowe Zawody o Puchar Prezydenta Leszna i klasyfikację generalną Pucharu Polski. To zapewniło mu 39% głosów. Drugie miejsce dla Rafała Sonika, który zajął drugie miejsce w Atacama Rally w Chile i jednocześnie wygrał rywalizację zawodników klasyfikowanych w Pucharze Świata. Nasz najlepszy quadowiec otrzymał 33% głosów. Na trzecim miejscu - z wynikiem 28% - uplasował się Krystian Kapłon, reprezentant Polski w amp-futbolu.

Krystian Kapłon - chłopak z Podhala, piłkarz Husarii Kraków, reprezentant Polski w amp-futbolu zdobył gola na 3:0 w finałowym spotkaniu prestiżowej imprezy w Warszawie. Wcześniej zresztą też trafiał do bramki rywali, a biało-czerwoni grali jak z nut. Nasza reprezentacja pod wodzą krakowskiego trenera Marka Dragosza wygrała turniej Amp Futbol Cup pokonując kolejno Francję 5:0, Gruzję 7:0, Włochy 3:0 i Rosję 3:2. Nie możemy się już doczekać mistrzostw Europy, które odbędą się w Krakowie.

Mateusz Rękas - tarnowski pilot za jednym zamachem wygrał w Lesznie Balonowe Mistrzostwa Polski, Balonowe Zawody o Puchar Prezydenta Leszna i klasyfikację generalną Pucharu Polski. To jego czwarty z rzędu medal mistrzostw Polski, ale pierwszy złoty. Tarnowianin uzyskał tym samym kwalifikację na Mistrzostwa Świata Balonów na Ogrzane Powietrze, które odbędą się w Słowenii. A teraz rusza na Mistrzostwa Świata bronić tytułu i Pucharu Gordona Bennetta wywalczonego przed rokiem w Szwajcarii.

Rafał Sonik - jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie wierzył, że wróci do wyczynowego sportu po ciężkiej kontuzji. Ale nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Krakowski kierowca quada zajął drugie miejsce w Atacama Rally w Chile i jednocześnie wygrał rywalizację zawodników klasyfikowanych w Pucharze Świata FIM. Za miesiąc w Maroku polski zawodnik odbierze zarówno trofeum przyznawane najlepszemu quadowcowi, jak i Puchar Świata weteranów.