Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

PZHL łamie prawo - twierdzą władze Cracovii

  • Sport
  • date_range Środa, 2013.01.30 19:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:02 )
Żarty się skończyły. Władze Cracovii - pozbawioone możliwości przeprowadzenia wzmocnień w ostatnim dniu okienka transferowego w hokejowej ekstralidze - przystąpiły do kontrataku. Proszą ministerstwo o kontrolę w PZHL.

Mocne zarzuty pod adresem związku


Cracovia przerywa milczenie i idzie na wojnę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Władze krakowskiego klubu zarzucają Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie łamanie ustawy o sporcie oraz statutu związku. Jak mówi wiceprezes Pasów Jakub Tabisz - związek nie zrealizował własnych postanowień o stworzeniu specjalnego funduszu gromadzącego pieniądze na szkolenie młodzieży, ale wydaje przekazywane przez kluby kwoty na sport profesjonalny.

Władze Cracovii chcą, by Ministerstwo Sportu i Turystyki przeprowadziło kontrolę w Polskim Związku Hokeja na Lodzie.[

Apel do Ministra Sportu: 

]

Powinno się karać, ale nie za brak juniorów, a najmłodszych grup dziecięcych i młodzieżowych - przekonuje trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

Posłuchaj trenera PasówCzy Cracovii grozi też niedopuszczenie do play-off? Wiceprezes Radomir Szaraniec uważa, że na to związek się nie zdecyduje.

Posłuchaj trenera PasówTymczasem PZHL - powołując się na brak wpłat na fundusz szkolenia młodzieży - zablokował zespołowi z Krakowa możliwość przeprowadzenia transferów przed decydującą fazą rozgrywek o mistrzostwo Polski. Termin dokonywania zmian w składach mija 31 stycznia.

MS


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię