Radio Kraków

remonty w Krakowie

Szykują się utrudnienia dla pieszych i rowerzystów na krakowskim moście Dębnickim

Będą zmiany w organizacji ruchu na moście Dębnickim w Krakowie. Tym razem będą dotyczyć tylko pieszych i rowerzystów.

Od poniedziałku fragment ul. Zwierzynieckiej zostanie otwarty dla kierowców

W poniedziałek 18 marca Zarząd Dróg Miasta Krakowa udostępni dla ruchu samochodów fragment przebudowywanej ulicy Zwierzynieckiej. Po ułożeniu torowiska i wylaniu asfaltu ruch jednokierunkowy będzie możliwy od ulicy Powiśle w kierunku alei Krasińskiego.

W Krakowie od wtorku zamknięty fragment ulicy Obozowej na Ruczaju

Deweloper realizujący w pobliżu inwestycję przy okazji wymienia asfalt, chodnik i oświetlenie. Chodzi o krótki, około stumetrowy odcinek między Gwiaździstą a Torfową.

Utrudnienia w Nowej Hucie: rozpoczyna się budowa nowych miejsc postojowych na ul. Zuchów

Kierowców czekają dodatkowe utrudnienia w Nowej Hucie. W poniedziałek ma się rozpocząć budowa nowych miejsc postojowych na ulicy Zuchów, która rozgranicza osiedla Ogrodowe i Wandy.

Zmiany na ulicach Mierzeja Wiślana i Obrońców Modlina w Krakowie

W poniedziałek rozpoczyna się remont ulic Mierzeja Wiślana i Obrońców Modlina w Krakowie.

Dobra wiadomość dla krakowian - odkrycie na ulicy Zwierzynieckiej nie wydłuży remontu

Odkrycie fragmentów XIX-wiecznego mostu w dawnym korycie Rudawy nie wydłuży remontu ulicy Zwierzynieckiej - zapewnia Urząd Miasta Krakowa. Archeolodzy zakończyli już badania i jedynie Wodociągi Miasta Krakowa będą musiały skorygować ułożenie nowych instalacji na skrzyżowaniu ulic Zwierzynieckiej, Powiśle i Retoryka.

Zabytek odkryty na Zwierzynieckiej to prawdopodobnie most z XIX wieku. Czy przebudowa się przedłuży?

Odkryty podczas przebudowy ulicy Zwierzynieckiej w Krakowie zabytkowy obiekt to najpewniej część żelbetowego mostu, zbudowanego pod koniec XIX wieku nad dawnym korytem Rudawy. Urzędnicy wspólnie z konserwatorem zabytków ustalili, że aby nie niszczyć reliktu, trzeba będzie wprowadzić pewne poprawki przy budowie. Czy to oznacza, że przebudowa Zwierzynieckiej się przedłuży? Urzędnicy zapewniają, że zrobią wszystko, aby tak się nie stało.

Szykują się kolejne utrudnienia w Krakowie, tym razem nocne

W nowy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się tygodniowy remont skrzyżowania w rejonie Dworca Głównego. Firma budowlana w ramach gwarancji naprawi popękaną jezdnię u styku ulic Pawiej, Lubicz, Westerplatte i Basztowej.

Magistrat: dobiega końca remont mostu Dębnickiego

Prace remontowe na moście Dębnickim dobiegają końca. Nocą z 22 na 23 listopada będzie można przejechać dwoma pasami w każdą ze stron – poinformował w piątek krakowski magistrat.

Duże utrudnienia drogowe w północnej części Krakowa w związku z rozbudową alei 29 Listopada

Od środy kierowców i pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia w związku rozbudową alei 29 Listopada. Na fragmencie ulicy Dobrego Pasterza od ulicy Szklanej będzie tylko ruch jednokierunkowy w stronę alei. To oznacza, że część autobusów pojedzie objazdami - niektóre przez ulice, gdzie ruch już jest utrudniony przez budowę linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię