Spotkania prowadzić będzie Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka, stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w kilku rozgłośniach radiowych. Jest autorką filmów dokumentalnych: Film dla Stasia, Jeden dzień dłużej, Kobieta Skała, oraz reportaży o Krakowie: Melodia znana jak pacierz, Ognista dusza, Mój sąsiad smok, Dźwięk mojego życia. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest wśród nich nagroda za całokształt pracy, którą otrzymała W 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. W uzasadnieniu padły takie słowa: „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka” – w pełni oddaje to mechanizm działanie laureatki, zawsze w swojej pracy dostrzegającej dobro, które należy dostrzec i okazać mu ciepłą pomoc. Od 2023 roku Monika Meleń jest Ambasadorką Kampanii Małopolska Ekonomia Społeczna „Więcej dobra”.

Najbliższe spotkania:

20 marca (środa), g. 18.00, sala kameralna 203

Zakochani w tańcu… czyli pokaz tańca towarzyskiego, reportaż, rozmowy motywacyjne i dobra kawa”
Bohaterami spotkania będą Maja i Jurek. Od 30 lat w związku, mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim, świetni pracownicy i pełni radości ludzie z zespołem downa. Pokażemy też fragmenty reportaży: „Frytki story” i „Społeczna Kaffka” opowiadające o pracy osób z niepełnosprawnością. Gwarantowana moc dobrej energii i inne niespodzianki. 

Spotkanie odbywać się będzie w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Osób z Zespołem Downa. 

bilety: 2 zł

kwiecień 2024

Cześć jestem Wiktor… czyli świetny koncert, reportaż i dużo pozytywnej energii”

Gościem spotkania będzie kompozytor, autor tekstów i poeta Wiktor Okrój, zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym. To pierwszy w Polsce chłopak z tak dużą niepełnosprawnością, który stworzył i wydał swoją autorską płytę.

bilety: 2 zł

maj 2024

Zręczni bezręczni… czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy i nie tylko”

Reportaż, pokaz malowania i wystawa prac osób, które urodziły się bez rąk lub je straciły. Gośćmi spotkania będą m.in.: Stanisław Kmiecik, Martyna Gruca i Anna Krupa.

bilety: 2 złSzczegóły: https://nck.krakow.pl/zycie-jest-piekne-nowy-cykl-spotkan/