Święto Rodziny Krakowskiej skierowane jest do krakowskich rodzin z dziećmi, wszystkich mieszkańców oraz gości naszego miasta. Wydarzenie promuje wartości rodzinne, integrację wielopokoleniową, aktywne formy spędzania czasu wolnego, rozwój osobisty młodego pokolenia poprzez uczestnictwo w kulturze i sporcie, a także profilaktykę zdrowia oraz bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów.

W tym roku Święto upłynie pod hasłem „Zagraj z rodziną w zielone!” i zostanie poświęcone takim zagadnieniom jak ekologia, kontakt z przyrodą i zwierzętami w mieście, zdrowa żywność z osiedlowego ogródka i z balkonu, segregacja odpadów, recykling.

Święto Rodziny Krakowskiej w instytucjach (24-26 maja)

Od piątku partnerzy Święta: miejskie instytucje oraz firmy, które na co dzień zajmują się organizacją zajęć dla rodzin, otworzą swoje podwoje. Przez trzy dni zorganizują pikniki rodzinne, spacery tematyczne, gry terenowe, wystawy z oprowadzeniem, konkursy plastyczne, akcje z zakresu ochrony zdrowia, a nawet wiślany spływ na galarze.

O edukację ekologiczną i historyczną najmłodszych zadbają m.in.: Centrum Edukacji Przyrodniczej „Symbioza”, krakowskie muzea, AGH, Biblioteka Kraków. Domy kultury i kluby rodziców z dziećmi do lat 3 przygotują ekowarsztaty, warsztaty muzyczne i teatralne, spotkania ze specjalistami. Będzie też okazja do zabawy w ogrodnika i sadzenia roślin. Wśród licznych rozgrywek sportowych znajdzie się turniej tenisa stołowego i biegi „8 KSOS Family Run” i „Bieg po Unii Europejskiej”.

Atrakcje dla uczestników będą bezpłatne lub w preferencyjnych cenach.

Szczegółowy program trzydniowych wydarzeń znajduje się na stronie internetowej:

https://kkr.krakow.pl/https:/kkr.krakow.pl/krakow_stawia_na_rodzine/196729,artykul,o_kampanii.html/282797,artykul,swieto_rodziny_krakowskiej.html

Święto Rodziny Krakowskiej pod TAURON Areną Kraków (26 maja)

W niedzielę, w godzinach 11-19, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków odbędzie się finał XII Święta Krakowskiej Rodziny. Na blisko 70 stanowiskach swoją ofertę zaprezentują wydziały urzędu miasta, jednostki miejskie, domy kultury, kluby sportowe, służby mundurowe, szpitale i ośrodki medyczne, organizacje pozarządowe oraz firmy komercyjne, w tym partnerzy miejskiego programu Krakowska Karta Rodzinna 3+. Podmioty uczestniczące w wydarzeniu przygotują specjalny program edukacyjny, atrakcje związane z „zieloną” tematyką, aktywności sportowe, animacje dla rodzin, warsztaty i konkursy.

Święto Rodziny Krakowskiej to nie tylko stoiska, ale też bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpią dzieci, młodzież i seniorzy, a o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert finałowy – znane i lubiane covery polskiej i światowej muzyki rozrywkowej wykona coverband LATAJĄCE TALERZE.

W programie XII Święta Rodziny Krakowskiej (26 maja) m.in.:

 • Animacje dla dzieci, gry i zabawy rodzinne, warsztaty plastyczne, ogrodnicze itp., quizy i konkursy z nagrodami

 • Edukacja ekologiczna i klimatyczna

 • Występy wokalne, muzyczne, taneczne i teatralne

 • Godz. 18: koncert zespołu LATAJĄCE TALERZE

 • Aktywności sportowe

 • Prezentacja pojazdów, sprzętu i wyposażenia policji, wojska, straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, komunikacji miejskiej i służb medycznych

 • Pokaz wyszkolenia psów służb mundurowych

 • Zajęcia z robotyki i nauki programowania z Lego

 • Badania profilaktyczne (np. mammografia dla kobiet), porady zdrowotne, fizjoterapeutyczne, prawne, psychologiczne (np. z zakresu e-uzależnień)

 • Honorowa akcja krwiodawstwa („krwiobus”)

 • Promocja działań realizowanych przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

 • Gra terenowa, spacer edukacyjny

 • Beczkowóz z wodą do picia: możliwość nalewania wody do bidonów

 • Punkt informacyjny dla obcokrajowców

 • Strefa zabaw dla dzieci („dmuchańce”), strefa gastronomiczna i chillout`u