Nauka programowania to umiejętność, która pobudza kreatywność i myślenie abstrakcyjne. Otwiera dzieciom drzwi do kreatywnej pracy w przyszłości. Udział w naszych warsztatach może być zachętą i wstępem do zdobycia dobrego, poszukiwanego na rynku pracy zawodu, albo po prostu znakomitym ćwiczeniem na logikę, które pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Po raz pierwszy w Krakowie dajemy możliwość zapoznania się z podstawami programowania w języku Swift w interaktywnym środowisku Swift Playgrounds.

Swift to profesjonalny i nowoczesny język, w którym tworzone są aplikacje na iPhone’y, iPady, komputery Mac, przystawki Apple TV, zegarki Apple Watch, a także na Linuksa. 

Swift Playgrounds to jedno z najlepszych interaktywnych narzędzi do nauki programowania dla dzieci. Jest dostępne za darmo, można je po prostu pobrać na swojego iPady czy komputer Mac.

Czy warto uczyć dzieci języka programowania Swift nawet jeśli nie mamy w domu iPada czy komputera Mac? Warto, bo uczestnicy warsztatów nie tylko przećwiczą umiejętność logicznego myślenia, ale także nauczą się podstaw tego samego języka, który używany jest w pracy profesjonalnego programisty.

  • Na czym polega programowanie obiektowe?
  • Jaka jest charakterystyka składni języka Swift?
  • Co to jest kompilacja programu?
  • Jak napisać komendę w systemowym terminalu?
  • Jak korzystać z Xcode Playground?

Nie martw się, jeśli nie rozumiesz, czym są powyższe pojęcia - dzieci dowiedzą się wszystkiego podczas warsztatów!

Jeśli rozumiesz powyższe pojęcia to już wiesz, że programowanie jest nie tylko świetną zabawą, ale też cenionym zawodem.

Krystian Kozerawski na co dzień prowadzi zajęcia w szkołach w Łodzi i Warszawie, ma doświadczenie pozwalające w przystępny i ciekawy sposób zapoznać dzieci z podstawowymi pojęciami związanymi z językiem programowania. Uczestnicy jego zajęć poznają najważniejsze zagadnienia; typy danych, funkcje, tablice, słowniki, pętle, klasy i struktury danych. Prowadzący wyjaśnia je na prostych przykładach z życia wziętych. Instrukcje warunkowe można przyrównać do sygnalizacji świetlnej, dalej ruszyć można tylko kiedy zapala się zielone. A tworzenie funkcji znamy właściwie z codziennego życia, wiemy że pod poleceniem „idź do szkoły” kryje się kilka pojedynczych działań, które się składają na tę czynność. Łatwo zrozumieć nowe pojęcia dzięki wielu praktycznym ćwiczeniom wykonywanym wraz z trenerem.

Warto skorzystać z okazji, bo w MIM dzieci mogą napisać swój pierwszy program!

Zajęcia prowadzone będą w godzinach:

10:00-11:30

12:00-13:30

14:00-15:30

16:00-17:30

 

Zajęcia poprowadzi Krystian Kozerawski. 

Wiek uczestników: 10-13 lat. 

Limit osób: 12 dzieci na jedne zajęcia. 

Cena biletu - 50 zł Bilet na warsztaty upoważnia jednorazowo do skorzystania ze „Strefy kreatywności”. Przy zakupie można skorzystać z licznych zniżek, wykaz dostępny tutaj: https://www.mim.krakow.pl/znizki

 

Informacja i rezerwacja: rezerwacja@mim.krakow.pl lub tel. 12 428 66 00 wew. 11 czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie dnia i godziny wybranych zajęć.

 

Zajęcia programowania są realizowane w ramach projektu SPINaj naukę. Projekt realizowany jest wspólnie z 11 instytucjami i centrami nauki i jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.