Radio Kraków
 • A
 • A
 • A

Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe 2021 w Wieliczce

 • Patronaty
 • date_range Czwartek, 2021.07.22 10:22 ( Edytowany Czwartek, 2021.07.22 10:35 )
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza seniorów z wnukami oraz całe rodziny na "Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe" 27 i 29 lipca oraz 3 i 5 sierpnia 2021 r., o godz. 11.00 w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli w Wieliczce.

Tematy, które będą prowadzone w ramach warsztatów:  

 

27.07 - Podróże małe i DUŻE”, Muzeum w kopalni soli

Wakacje to czas podróży, małych i dużych. Niektóre z nich staną się wielką i niezapomnianą przygodą. Podziemna trasa Muzeum to mały wycinek kopalni soli, ale zawsze jest to duża podróż po historii białego złota. Jakie znane osoby zwiedzały kopalnię, co zobaczyły oraz jakie wrażenia wywarły na nich górnicze wyrobiska – tego uczestnicy dowiedzą się w trakcie warsztatów i podczas zmagań z różnymi zadaniami. Punkt wyjścia dla podróży będą stanowić mapy, nie tylko te „podziemnego świata”. 

 

29.07 -  „Zawody znane i zapomniane”, Zamek Żupny

Jeszcze nie tak dawno popularne i chętnie wykonywane zawody, obecnie są tak rzadkie jak chronione gatunki zwierząt lub roślin. Uczestnicy poznają dawne zawody takie jak: cyrulik, kołodziej, snycerz, znachor, sznurówkarz, szewc czy pucybut oraz inne. Postarają się wspólnie odkryć, dlaczego niektóre z nich zostały zapomniane, a nawet wyginęły.

A może uczestnicy znają kogoś kto wykonuje bądź wykonywał, któryś ze wspomnianych zawodów?

 

3.08 - „Patroni są wśród nas”, Muzeum w kopalni soli

Podczas wakacyjnych podróży można spotykać w wielu miejscach obrazy czy figury przedstawiające świętych. Kim jest święty, czy zawsze takim był. Co sprawia, że mówi się o kimś, że jest święty? Jaka jest rola świętych? Co znaczy, że ktoś jest patronem? Czego czy kogo można być patronem? A czy uczestnicy znają swoich patronów? Na te i inne pytania związane ze świętymi, ze sztuką górniczą oraz wierzeniami górników wielickich odpowie to wakacyjne spotkanie. 

 

5.08 - „Solniczki - dawniej i dziś”, Zamek Żupny

Na wystawie „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” w Zamku Żupnym uczestnicy zamienią się w detektywów, którzy muszą rozwikłać tajemniczą historię pewnej solniczki… Aby rozwiązać zagadkę i odkryć, która solniczka jest „głównym bohaterem” tej romantycznej historii uczestnicy wykonają kilka skomplikowanych zadań. Każde dziecko będzie mogło pomalować też własną solniczkę.

 

Przydatne informacje:

 • Miejsce: Zamek Żupny i Muzeum w kopalni soli
 • Zbiórka: Zamek Żupny - kasa biletowa (od strony Ogrodu Żupnego)
 • Preferowany wiek uczestników: od 6+  
 • Cena zajęć: Zamek Żupny -15 zł (bilet rodzinny 2+2) i Muzeum w kopalni  - 9 zł/os.
 • Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
 • Liczba miejsc ograniczona
 • 50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem


Adres

Źródło: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię