Koncert „Samemu” to podróż przez pejzaże i przestrzeń, gdzie słuchacz może uruchomić swoją wyobraźnię przy dźwiękach pianina i syntezatorów. Podczas występu artysta zaprezentuje swoje utwory z pierwszej płyty, ale również zupełnie nowe kompozycje. Płyta „Samemu” to zbiór 11 tematów na pianino i syntezatory. Utwory nie posiadają tytułów, tylko kolejne numery, co pozostawia słuchaczom pole do interpretacji na własny sposób.
 
Janusz Majcherek – absolwent wydziału artystyczno-pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Obecnie wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.
 
Multiinstrumentalista, współtworzył oraz wykonywał muzykę w przeróżnych gatunkach, od popu, jazzu, po rock oraz elektronikę. W 2022 roku, dzięki wsparciu finansowemu miasta Oświęcim, wydał album „SAMEMU”.
 
Janusz Majcherek to również współzałożyciel synthpopowego duetu Ultrasonic, którego utwory gościły wielokrotnie na antenie Trójki Polskiego Radia i wielu innych rozgłośni w całym kraju.
 
„Zgoda z kulturą” jest cyklem wartościowych wydarzeń kulturalnych zainicjowanym i organizowanym przez Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jest on w pełni bezpłatną przestrzenią kulturalną dla mieszkańców Nowej Huty (i nie tylko), w której organizowane są wszelkiej maści wydarzenia: koncerty, wieczorki poezji, spektakle i inne. Idea cyklu „Zgoda z kulturą” polega na w pełni dostępnej, bezpłatnej oraz jakościowej kulturze. Na każde z wydarzeń obowiązuje wstęp wolny, a dołączyć można nawet jako zwykły przechodzień, chociażby w połowie koncertu (tak też już bywało).

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/966511478457098