Kontynuacja „Mysiej Wieży" to kolejne przygody głównych bohaterów Hanki i Igora i zgłębianie kolejnych legend i mitów słowiańskich, tym razem w górach, w Zakopanem. W planach wszystko wyglądało fantastycznie: zima w Tatrach, narty, nowe znajomości i nauka magii pod okiem mistrza Twardowskiego. Kiedy jednak Hanka, Igor i Alina docierają w końcu do Małego Bystrego, okazuje się, że nie wszystko wygląda tak, jak sobie wymarzyli: czarodziej zaginął, nowi znajomi mają własne problemy i tajemnice, zaklęty namiot się sypie, a Myszkowie co rusz pakują się w kłopoty. Co więcej, zło nie śpi, a starzy wrogowie wezwali na pomoc potężnych pomocników i wyjątkowo niebezpieczną magię. Czy perfidny lis Przechera zdoła przechytrzyć bohaterów? Kto szepcze nocą do Igora? Kim są Julka i Prosper i co takiego ukrywa Hanka?

W drugiej części Dzieci dwóch światów bohaterom przyjdzie zmierzyć się nie tylko z magicznymi przeciwnikami, smoczą magią i zagadkami Tatr, ale także z własnymi słabościami - i nie wiadomo, które z nich okażą się trudniejsze do pokonania.    

Opis wydawcy:

Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa. 

Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna.

Pojawia się też pytanie: gdzie tak naprawdę są Popiel i Dragomira?

***