Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Posprzątaj z nami Małopolskę! 22 marca – 22 kwietnia 2024

  • Patronaty
  • date_range Piątek, 2024.02.23 13:49 ( Edytowany Wtorek, 2024.03.19 12:43 )
Ponad 50 tysięcy uczestników, setki lokalnych akcji sprzątania, sadzenie drzew, montowanie budek lęgowych, warsztaty edukacyjne, gry terenowe, konkursy ekologiczne, a także degustacje dań eko i regionalnych przysmaków – to bilans dwóch poprzednich edycji największej akcji ekologicznej województwa małopolskiego. Czego możemy spodziewać się w trzeciej edycji wydarzenia? To zależy tylko od mieszkańców!

- Posprzątaj z nami Małopolskę! to inicjatywa, która skupia lokalne społeczności wokół idei zachowania środowiska naturalnego. Byli z nami uczniowie, pedagodzy, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, harcerze i aktywiści. Zebraliśmy wspólnie tony odpadów i zyskaliśmy bardziej przyjazne dla ludzi i zwierząt tereny zielone. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, liczę na równie liczny i aktywny udział w tegorocznej edycji! Jeśli troszczysz się o swoje najbliższe otoczenie, dbasz o przyrodę i działasz na rzecz zachowania środowiska naturalnego – przyłącz się do nas! Wspólnie zadbajmy o Małopolskę!

- zachęca wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron.

Ponownie chcemy zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych - w lasach, w parkach, wokół zbiorników wodnych i strumieni. Zapraszamy do udziału gminy, powiaty i sołectwa, a także organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Akcję rozpoczniemy razem z budzącą się do życia przyrodą, 22 marca w Tuchowie, a całe wydarzenie podsumujemy 22 kwietnia, w Światowym Dniu Ziemi. Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączmy do zmian na lepsze!

Urząd Marszałkowski wesprze lokalne inicjatywy sprzątania merytorycznie i medialnie, nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook działa dedykowana akcji strona: @PosprzatajznamiMalopolske – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania. Został przygotowany również pakiet materiałów promocyjnych.

Udział można zgłaszać na adres [email protected] do 29 lutego 2024.

Razem możemy więcej! „Posprzątaj z nami Małopolskę!” 2024.

Partnerzy wydarzenia:


Stowarzyszenie Czysta Polska
Radio Kraków

RDN Małopolska

Dziennik Polski

Gazeta Krakowska

bochniazbliska.pl

proszowicezbliska.pl

Logo_EKO_H-rgb.png (61 KB)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię