Zamek Królewski na Wawelu nie chcąc zostawić pasjonatów kultury i sztuki bez dostępu do najpiękniejszych zakamarków wawelskiego wzgórza dostarcza swoim odbiorcom darmowe materiały na swoich platformach społecznościowych: Facebook i Instagram (@wawelcastle) oraz nowo powstałym blogu edukacyjnym: waweledukacja.com.

Na zupełnie nowej platformie jaką jest blog edukacyjny Zamku Królewskiego na Wawelu pracownicy Działu Oświatowego udostępniają materiały dla wszystkich grup wiekowych. Doskonałą rozrywką dla najmłodszych, która jednocześnie rozwija poprzez kontakt ze sztuką będą kolorowanki wawelskie. Już w sobotę 11 kwietnia na blogu pojawią się one w wielkanocnym wydaniu.

W ostatnich dniach pojawią się również analizy obrazów z serii „Najpiękniejsze”, w których obejrzeć będzie można obrazy związane ze śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. 

W Niedzielę Wielkanocną kontynuowane będzie opowiadanie bajki „Alchemiczna komnata”, która cieszy się ogromną popularnością zarówno na blogu jak i na Facebooku – jest to idealna chwila wytchnienia oraz wyciszenia dla całej rodziny.

Również nauczyciele i studenci znajdą materiały, z których mogą korzystać w pracy i nauce: artykuły z serii Studia Waweliana w formie do pobrania wraz z obrazami, których dostępność umożliwia samodzielną analizę.

Na Facebooku udostępnione zostało również tajemnicze wydarzenie pod tytułem „Prosta rzecz”. Ikona polskiego designu na Wawelu? Zachęcamy do dołączenia by odkryć dotychczas nieznane wnętrza Wawelu – już 16 kwietnia.

Wokół tego wydarzenia przygotowane zostały również wyjątkowe materiały edukacyjne, które pojawią się na blogu: kolorowanki, karty pracy dotyczące designu oraz specjalne filmowe zadanie.

 

Warto nie przegapić również warsztatów online dotyczących wystawy Skarby epoki Piastów, po której kustosze kontynuują oprowadzanie na naszym Facebooku 15 kwietnia. Warsztaty te dadzą możliwość stworzenia w domu własnych królewskich klejnotów już 17 kwietnia.

Dla tych, którzy nie znajdą czasu by uczestniczyć w transmisji na żywo, na blogu publikowane będą posty z serii „DIY”, które krok po kroku przeprowadzają przez zadania plastyczne przedstawione na warsztatach z pomocą zdjęć oraz opisów.

 

Kalendarz najbliższych wydarzeń i publikacji.

Blog edukacyjny:

10 kwietnia – Obrazy z serii „Najpiękniejsze”

10 kwietnia – Zadanie filmowe #przezdziurkęodklucza

11 kwietnia – Kolorowanki wielkanocne

17 kwietnia – Kolorowanki, karty pracy oraz zadanie filmowe dotyczące ikony polskiego designu na Wawelu

 

Facebook:

12 kwietnia – III część bajki Alchemiczna Komnata

16 kwietnia – Prosta Rzecz. Ikona polskiego designu na Wawelu.

15 kwietnia – Druga część oprowadzania po wystawie Skarby Epoki Piastów

17 kwietnia – Warsztaty w online – Skarby epoki Piastów (10:30)