Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Letnie Tanie Kinobranie w kinie pod Baranami

  • Patronaty
  • date_range Wtorek, 2020.06.30 09:50 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:30 )
14. wakacyjny festiwal filmowy w Kinie Pod Baranami, 3 lipca - 27 sierpnia 2020, część 1 - lipiec

Kino Pod Baranami zaprasza na 14. edycję wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W programie ponad 100 tytułów ujętych w 8 cykli tematycznych, wyznaczonych przez różne litery alfabetu. W tym roku, po raz pierwszy, festiwal odbędzie się także online - na platformie e-kinopodbaranami.pl, gdzie co tydzień pojawiać się będą dodatkowe filmy. Na dobry początek, program na lipiec, a ciąg dalszy nastąpi! Bilety na seanse w cenie 9 zł.

Osiem wakacyjnych tygodni, wypełnionych aż po brzegi różnorodnymi, emocjonującymi filmami. Taka właśnie będzie tegoroczna, 14. edycja Letniego Taniego Kinobrania – wakacyjnego festiwalu filmowego, który rozpocznie się 3 lipca i potrwa aż do końca sierpnia. Na ekranie cała galeria tytułów, pogrupowanych tematycznie. Jak co roku, program Kinobrania współtworzyli sami widzowie.

Różnorodność programu Kinobrania widać wyraźnie na przykładzie długiej listy gatunków filmowych, które zagoszczą na ekranach Kina Pod Baranami. Coś dla siebie znajdą koneserzy rasowych dramatów (Błąd systemu, Blue Jasmine, Królowa Kier), fani komedii (Dżentelmeni, (Nie)znajomi) oraz wielbiciele produkcji historycznych (1917, Van Gogh. U bram wieczności, Oficer i szpieg). Wiele satysfakcji dostarczą także filmy wymykające się klasyfikacji gatunkowej, swobodnie mieszające motywy i konwencje, których rozpoznawanie stanie się satysfakcjonującą zabawą dla każdego kinomana (Emma, Parasite, Lighthouse, Midsommar. W biały dzień). 

Sporo pozycji liczy także spis filmowych autorów, których nieoczywiste i pełne osobistego stylu dzieła zawitają na kinobraniowe pokazy. Terrence Malick zaduma się nad sensem istnienia (Drzewo życia), Quentin Tarantino wskoczy w sam środek intertekstualnej pulpy (Pewnego razu... w Hollywood), Xavier Dolan ponownie zachwyci wyczuciem stylu (Mama), a Damien Chazelle dostarczy muzycznej adrenaliny (Whiplash).

W obsadach filmów pojawi się wiele rozpoznawalnych twarzy, a niektóre z nich zagoszczą na ekranie nawet kilka razy. Warto wypatrywać m.in. Willema Dafoe (Lighthouse, Van Gogh…), Joaquina Phoenixa (Ona, Joker), Brada Pitta (Drzewo życia, Pewnego razu…) oraz Margot Robbie (Gorący temat, Pewnego razu…). Zapadających w pamięć kreacji dostarczą również przedstawiciele najmłodszego pokolenia, którzy szturmem wdarli się na aktorskie szczyty, m.in. Anya Taylor‑Joy (Emma) oraz Helena Zengel (Błąd systemu).

Tegoroczne wakacje zapewne dla wielu będą nietypowe, a niejeden globtroter powstrzyma się od zwyczajowych dalekich wypraw. Na szczęście Letnie Tanie Kinobranie oferuje szereg emocjonujących wycieczek za pośrednictwem srebrnego ekranu. Filmy przeniosą widzów w niezwykłe zakątki Grecji (Kieł), Niemiec (Błąd systemu), Francji (Portret kobiety w ogniu), Włoch (Wielkie piękno), Hiszpanii (Wszyscy wiedzą) i Islandii (Biały, biały dzień, Kobieta idzie na wojnę). Pokonają rozległe lądy i oceany by wylądować w Korei (Parasite) i Japonii (Nasza młodsza siostra, Grobowiec świetlików). Wśród zagranicznych produkcji znajdzie się także wiele filmów amerykańskich, które pokażą inne, niezależne i niepokorne oblicze tamtejszego przemysłu filmowego (Van Gogh. U bram wieczności, Selma, Na noże, Osierocony Brooklyn). Program Kinobrania zawiera również szereg tytułów ze znakiem „made in Poland”, takich jak: Mowa ptaków, Pan T., Ikar. Legenda Mietka Kosza czy Supernova (niektóre prezentowane z angielskimi napisami).

Jak co roku, Kinobranie zaprasza na nostalgiczną podróż w przeszłość, ku klasykom X muzy, które powrócą na ekrany by zachwycać swoim ponadczasowym urokiem. Królowa powabu i elegancji, Audrey Hepburn, raz jeszcze zje Śniadanie u Tiffany’ego, Jack Nicholson ponownie zabłądzi w niegościnnych wnętrzach hotelu z Lśnienia, a Malcolm McDowell przypomni melodię „Singin' in the Rain” w Mechanicznej pomarańczy. Filmowemu kanonowi będą towarzyszyć liczne filmowe nowości, wśród których nie zabraknie zdobywców prestiżowych nagród (w tym Oscarów), takich jak Teoria wszystkiego, Gorący temat, Judy czy Motyl. Still Alice. Z Kinobrania zawiedzeni nie wyjdą także wielbiciele literatury – gałęzi sztuki wspierającej kino fascynującymi opowieściami właściwie od początków jego istnienia. Na ekranie zagoszczą adaptacje uznanych dzieł (Emma) oraz filmowe wersje młodszych książek, często opartych na prawdziwych historiach (Niebo istnieje... naprawdę, Dama w vanie).

 

Wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie to nie tylko tradycyjne projekcje kinowe, ale również seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami oraz akcja Zbieraj KINO (osiem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis). Po emocjonujących pokazach filmowych, na widzów czekać będzie strefa relaksu z wygodnymi leżakami na tarasie Kina.

 

Kino Pod Baranami chętnie gości obcojęzycznych kinomanów i z tego względu wybrane filmy polskie i zagraniczne będą prezentowane z angielskimi napisami.

Ponadto repertuar filmowy w kinie stacjonarnym zostanie w tym roku powiększony o program w wirtualnych salach na e-kinopodbaranami.pl. Co tydzień, w E-Kinie pojawią się dodatkowe filmy (również w cenie 9 zł), które będą uzupełniać poszczególne tygodnie tematyczne.

 

Seanse w kinie odbędą się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Na terenie Kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk, a w salach kinowych dostępne będzie co drugie miejsce. Podczas wizyty w kinie nosimy maseczki zakrywające usta i nos.

 

Bilet na każdy film w cenie 9 złotych.

(Z wyjątkiem “Pięciu strzałów w dziesiątkę”, czyli 5 filmowych hitów po 10 zł.)

 

Pełen wykaz tytułów oraz harmonogram projekcji dostępny na stronie www.kinopodbaranami.pl.

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.

Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami. 

 

W Pizzerii Vicenti (wszystkie lokalizacje) - dla widzów Kinobrania (za okazaniem biletu kinowego) - 15% zniżki.

 

Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2020

 

PROGRAM - lipiec:

 

TYDZIEŃ 1. (3-9 lipca) K jak KOBIETA

K jak kilka aktorskich Oscarów. K jak klasyka literatury brytyjskiej. K jak okrutna królowa kier. K jak Koreeda, mistrz delikatności. Po prostu: K - jak kobieta.

Na ekranie m.in.: Maggie Smith, Audrey Hepburn, Renée Zellweger, Julianne Moore, Trine Dyrholm, Suzanne Clément, Anya Taylor‑Joy, Mia Goth.

 

BÓG ISTNIEJE, A JEJ IMIĘ TO PETRUNIA | GOSPOD POSTOI, NEJZINOTO IME E PATRUNIJA (T. S. Mitevska) MK/BE/SI/FR/HR 2019, 100' MK                                

DAMA W VANIE | THE LADY IN THE VAN (Nicholas Hytner) GB 2015, 104' EN        

EMMA | EMMA (Autumn de Wilde) GB/US 2019, 132' EN         

JUDY | JUDY (Rupert Goold) GB 2019, 118’ EN

KRÓLOWA KIER | DRONNINGEN (May el-Toukhy) DK/SE 2019, 127' DK/SE               MAMA | MOMMY (Xavier Dolan) CA 2014, 140’ FR    

MOTYL. STILL ALICE | STILL ALICE (Richard Glatzer, Wash Westmoreland) US/FR 2014, 99' EN                         

NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY (Hirokazu Koreeda) JP 2015, 128' JP

PORTRET KOBIETY W OGNIU | PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU (Céline Sciamma) FR 2019, 119’ FR                       

ŚNIADANIE U TIFFANY'EGO | BREAKFAST AT TIFFANY'S (Blake Edwards) US 1961, 115' EN             

WYSOKA DZIEWCZYNA | BEANPOLE | DYLDA (Kantemir Bałagow) RU 2019, 130' RU 

 

TYDZIEŃ 2. (10-16 lipca) S jak SZALEŃSTWO

S jak Stanley Kubrick i Sorrentino. S jak siostry w filmie Woody’ego Allena. S jak seryjny morderca. S jak sangria, sztuka, szmal i smutny klown. Po prostu: S - jak szaleństwo.

Na ekranie m.in.: Cate Blanchett (w dwóch filmach!), Sally Hawkins, Jessica Chastain, Idris Elba, Joaquin Phoenix, Jack Nicholson, Zac Efron, Willem Dafoe, Sebastian Fabijański.

 

BLUE JASMINE | BLUE JASMINE (Woody Allen) US 2013, 98’ EN       

BŁĄD SYSTEMU | SYSTEMSPRENGER (Nora Fingscheidt) DE 2019, 126' DE          

CLIMAX | CLIMAX (Gaspar Noé) FR 2018, 97’ FR/EN 

GDZIE JESTEŚ, BERNADETTE? | WHERE'D YOU GO, BERNADETTE (Richard Linklater) US 2019, 109' EN

GRA O WSZYSTKO | MOLLY'S GAME (Aaron Sorkin) US 2017, 140' EN                  

JOKER | JOKER (Todd Phillips) US 2019, 122' EN          

LIGHTHOUSE | THE LIGHTHOUSE (Robert Eggers) CA/US 2019, 109’ EN              

LŚNIENIE | THE SHINING (Stanley Kubrick) US/GB 1980, 120' EN

MECHANICZNA POMARAŃCZA | A CLOCKWORK ORANGE (Stanley Kubrick) GB/US 1971, 136’ EN                       

MOWA PTAKÓW | BIRD TALK (Xawery Żuławski) PL 2019, 138’ PL 

PARASITE | GISAENGCHUNG (Bong Joon-ho) KR 2019, 132' KR 

PODŁY, OKRUTNY, ZŁY | EXTREMELY WICKED, SHOCKINGLY EVIL AND VILE (Joe Berlinger) US 2019, 108' EN                       

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI | AT ETERNITY'S GATE (Julian Schnabel) US 2018, 110' EN/FR                  

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA (Paolo Sorrentino) IT/FR 2013, 144' IT/JP/ES/ZN                

 

TYDZIEŃ 3. (17-23 lipca) T jak TAJEMNICA

T jak tęsknota w biały dzień i białą noc. T jak tropikalna dżungla Ameryki Południowej. T jak thriller. T jak Terrence Malick. T jak tajemniczo piękna Penélope Cruz. T jak pan T. Po prostu: T - jak tajemnica.

Na ekranie m.in.: Brad Pitt, Jessica Chastain, Sean Penn, Florence Pugh, Ana de Armas, Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Ingvar Sigurðsson, Joaquin Phoenix, Edward Norton. 

 

BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ | A WHITE, WHITE DAY | HVÍTUR, HVÍTUR DAGUR (Hlynur Pálmason) IS/DK 2019, 109’ IS 

DRZEWO ŻYCIA | THE TREE OF LIFE (Terrence Malick) US 2011, 138' EN              

KIEŁ | KYNODONTAS (Yorgos Lanthimos) GR 2009, 96' GR  

MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ | MIDSOMMAR (Ari Aster) US 2019, 147' EN/SE

MONOS | MONOS (Alejandro Landes) AR/NL/DE/SE/CO/UY 2019, 102' ES/EN         

NA NOŻE | KNIVES OUT (Rian Johnson) US 2019, 130’ EN               

NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ | HEAVEN IS FOR REAL (Randall Wallace) US 2014, 100' EN               

OFICER I SZPIEG | J'ACCUSE (Roman Polański) FR/IT 2019, 132’ FR                   

ONA | HER (Spike Jonze) US 2013, 120' EN       

OSIEROCONY BROOKLYN | MOTHERLESS BROOKLYN (Edward Norton) US 2019, 144’ EN

PAN T. | MISTER T. (Marcin Krzyształowicz) PL 2019, 105’ PL 

SUPERNOVA | SUPERNOVA (Bartosz Kruhlik) PL 2019, 78' PL          

TAJEMNICE JOAN | RED JOAN (Trevor Nunn) GB 2018, 110' EN       

WSZYSCY WIEDZĄ | TODOS LO SABEN (Asghar Farhadi) ES/FR/IT 2018, 132' ES/EN/CAT          

 

TYDZIEŃ 4. (24-30 lipca) W jak WYZWANIE

W jak wielkie nazwiska: DiCaprio, Pitt, Pacino, Tarantino. W jak wizja wojny Sama Mendesa. W jak niewidomy wirtuoz fortepianu. W jak Whiplash. W jak wyprawa w kosmos. Po prostu: W - jak wyzwanie.

Na ekranie m.in.: Eddie Redmayne, Nicole Kidman, Maja Ostaszewska, Amy Adams, Christian Bale, Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Charlize Theron, Margot Robbie,  Dawid Ogrodnik. 

 

1917 | 1917 (Sam Mendes) GB/US 2019, 118’ EN/FR/DE        

AMERICAN HUSTLE | AMERICAN HUSTLE (David O. Russell) US 2013, 126' EN/ARA

DŻENTELMENI | THE GENTLEMEN (Guy Ritchie) GB 2019, 115’ EN

GORĄCY TEMAT | BOMBSHELL (Jay Roach) US 2019, 108’ EN                    

GROBOWIEC ŚWIETLIKÓW | HOTARU NO HAKA (Isao Takahata) JP 1988, 89' JP      IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA | ICARUS (Maciej Pieprzyca) PL 2019, 122’ PL KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ | WOMAN AT WAR | KONA FER Í STRÍÐ (Benedikt Erlingsson) FR/IC/UK 2018, 101’ IC/ES/UK/EN  

(NIE)ZNAJOMI | (NIE)ZNAJOMI (Tadeusz Śliwa) PL 2019, 103' PL

PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD | ONCE UPON A TIME... IN HOLLYWOOD (Quentin Tarantino) US/GB 2019, 161’ EN                  

PROXIMA | PROXIMA (Alice Winocour) FR/DE 2019, 107' FR/DE/RU/EN                 

SELMA | SELMA (Ava DuVernay) GB/US 2014, 127' EN           

TEORIA WSZYSTKIEGO | THE THEORY OF EVERYTHING (James Marsh) GB 2014, 123' EN/FR/IT                       

WHIPLASH | WHIPLASH (Damien Chazelle) US 2014, 106’ EN  

Program pokazów online na www.e-kinopodbaranami.pl 

 

PARTNERZY:

Pałac Pod Baranami

AQL Events

Fundacja New Era Art

Krakowska Żegluga Pasażerska - Cruises in Cracow

Krakowska Grupa Amnis

Pizzeria Vicenti

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

Europa Cinemas

 

PATRONI MEDIALNI:

Radio Kraków

Off Radio Kraków

Gazeta Wyborcza

Co Jest Grane24

Karnet

Magiczny Kraków

Magazyn Filmowy

Portal Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Szwedzki Stół Filmowy 

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27
31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię